Zacięta rywalizacja w Zielonej Górze

20-05-2019

Na zielonogórskim torze kartingowym Wallrav Racing Center rozegrano 2 rundę pucharu Rok Cup Poland. Piękna pogoda utrzymywała się przez cały wyścigowy weekend, przez co na torze panowały bardzo dobre warunki. Oprócz Polaków wystartowało także kilku zawodników z zagranicy, przez co rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Startujący w 5 kategoriach wiekowych Rokkersi dostarczyli niezapomnianych emocji a walka o każdy centymetr toru sprawiła, że w niektórych kategoriach do samego końca wynik był otwarty.

Niedzielne finały poprzedziła ceremonia otwarcia zawodów, podczas której przywitano wszystkich zawodników a nominowanym do wsparcia w ramach Akademii Orlen Team wręczono opony.

W ramach promocji sportu i wyrównania szans wręczono także dodatkowe komplety opon zawodnikom, których wyłoniono w drodze losowania.

Wśród najmłodszych, zawodników Baby Rok, czasówkę i pierwszego heata wygrał Rafał Paprota. W drugim wyścigu pierwszy na miecie zameldował się Iwo Beszterda, ale to Rafał rozpoczął przed finał z pole position i również jako lider go zakończył. W niedzielnym finale najszybszym młodym Rokkersem okazał się zawodnik z Ukrainy - Lev Krutogolov i to on stanął na najwyższym miejscu podium. Co ciekawe zawodnicy z 2, 3, i 4 miejsca zgromadzili tyle samo punktów. Ostatecznie na drugim stopniu stanął Rafał Paprota. Trzecie miejsce zajął Filipe Sala, czwarte Iwo Beszterda a piąte Marek Piórkowski.

W Mini Roku dobrze rozpoczął Jan Przyrowski wygrywając czasówkę. W kolejnych wyścigach to rywale dzielili się punktami. Q1 wygrał Jerzy Glac a Q2 Bartosz Grzywacz. W niedzielnych wyścigach triumfował Maciej Gładysz, który wygrał przed finał i finał imprezy. Maciej podsumował weekend na pierwszym miejscu podium. Bartosz Grzywacz został vice liderem, a Jerzy Glac zajął trzecie miejsce. Jan Przyrowski uplasował się na 4 miejscu a Piotr Czaja na piątym.

Juniorzy przyzwyczaili nas do twardej i atrakcyjnej rywalizacji. Nie inaczej było tym razem. Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Protasiewicz junior, który był najszybszy w kwalifikacjach a także w finale. Rywale ukradli jedynie trochę punktów w przed finale wygranym przez Karola Czepiela. Ostatecznie Protasiewicz zasłużenie stanął na najwyższym stopniu imprezy. Podium uzupełnili Karol Czepiel i Kamil Grabowski. Na czwartym miejscu znalazł się Olaf Tyrakowski a Gustaw Wiśniewski był piąty.

W Senior Rok komplet punków zgarnął Marcin Zając. Zawodnik, dla którego zielonogórski obiekt jest „torem domowym” wygrał wszystkie wyścigi całego weekendu. Tempa dorównywał mu Kacper Nadolski, który z kolei wszystkie wyścigi kończył na drugim miejscu. Walka w tej kategorii toczyła się o dalsze lokaty. Ostatecznie na trzecim miejscu podium stanął Franek Palmirski. Hubert Kowalczyk był czwarty a Michalina Sabaj piąta.

W najmocniejszej i najtrudniejszej kategorii - Shifter Rok - dawno nie było tyle atrakcji. Wszystko za sprawą zawodników, dla których była to pierwsza styczność z 6-biegową maszyną. Zwyciężył zasłużenie Mikołaj Sieradzki, ale woli walki nie można odmówić pozostałym uczestnikom. Na drugim miejscu podium stanął zwycięzca kwalifikacji - Hubert Kowalczyk na na trzecim miejscu Tomasz Gryc. Adrian Sieradzki i Adrian Janicki zajęli następne miejsca.

W zawodach wystąpiła także spora grupa młodziutkich adeptów sportu kartingowego. Najmłodsi Rokkersi podczas każdej imprezy biorą udział w specjalnych wyścigach pokazowych, uczą się zasad i reguł panujących na torze a zdobyte doświadczenie wykorzystują później jako licencjonowani kierowcy.

Następna runda Rok Cup Poland będzie miała miejsce również w Zielonej Górze i odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2019.

_
foto. Joanna Lenart

WORLDWIDE NEWS
04-11-2019
Rok Cup Poland ponownie na targach
Po raz kolejny z rzędu Promotor polskiej serii Rok Cup był jednym z zystawców Warsaw Motor Show. Impreza, któ... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE