Polacy wysoko w Pucharze Jesieni

07-10-2019

29 edycja Trofeo d’Autunno rozpoczęła dwutygodniowe ściganie na South Garda Karting. Podobnie jak w latach poprzednich finały jesiennego pucharu poprzedzają najważniejszą imprezę sezonu w kalendarzu każdego Rokkersa. W miniony weekend na torze obserwowaliśmy sporą grupę zawodników z Polski, dla których udział w zawodach, to tzw. „rozgrzewka” przed Rok Cup Superfinal 2019. Rozgrzewka, która wypadła nieźle, choć mogło być jeszcze lepiej...

W licznej stawce Mini Roka świetnie rozpoczął Jan Przyrowski. Zawodnik wygrał czasówkę a także wyścigi kwalifikacyjne i pewnie awansował do finału głównego. Tam niestety nie utrzymał pole position i spadł na 4 miejsce. W finale głównym rywalizował również Maciej Gładysz, który zawody ukończył na 18 miejscu. Rozstrzygnięcie finału nastąpiło na ostatnim zakręcie przed metą a wygrał Kirill Kutskov przed Alex Powell i Rashid Al Dhaheri.

W Junior Roku początek zawodów to niezłe tempo Karola Czepiela, który rozpoczął od 5 wyniku w treningu oficjalnym i niezłych rezultatów w heatach. Karol jak i 4 Polaków awansował do finału głównego. Tam od początku było bardzo ciasno. Tuż po starcie doszło do sporego zamieszania i kilku zawodników zawodników skutecznie wyeliminowała siebie z dalszej rywalizacji. Najlepiej z Polaków pojechał Piotr Protasiewicz, który po awansie o +9 oczek wywalczył 8 miejsce. Karol Czepiel uzyskał 10 wynik, Jakub Rajski 12, Gustaw Wiśniewski 15 a Olaf Tyrakowski 20. Zwyciężył Daniele Federici przed Rocco Mazzola i Matteo De Palo.

W Seniorach również było gorąco. W tej kategorii też mieliśmy szansę na niezły wynik. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kacper Nadolski, który walcząc o 4 miejsce stracił 3 oczka i linię mety przekroczył na 7 miejscu. Michalina Sabaj była 9, Franciszek Palmirski 18, Jakub Wójcik 24 a Marcin Zając 25. Adrian Janicki wyścigu niestety nie ukończył. Szkoda, bo przez cały wyścigowy weekend był bardzo szybki na torze. Na finiszu pierwszy zjawił się Giuseppe Gaglinao, ale po karze +5s spadł na 3 miejsce i tym samym zwyciężył Leonardo Moncini przed Federico Albanese.

W biegowym Shifter Roku wystartowało 3 zawodników z Polski. W niedzielnym finale najlepszy wynik osiągnął Igor Lejko, który utrzymał 6 miejsce z przed finału. Filip Wójcik był 8 a Hubert Kowalczyk 17. Zwyciężył Luca Bosco przed Alessandro Buran i Michale Muller.

 

Dla zawodników, którzy w kwalifikacjach zajęli miejsca 35-68 zorganizowano finały B. Miejsca Polaków w poszczególnych kategoriach finałów B:

Mini Rok

2. Franciszek Czapla

18. Franciszek Lassota

19. Oliwier Kobiela

20. Kacper Turoboyski

22. Iwo Beszterda

23. Mateusz Piszczako

24. Serafin Derżyński

26. Franciszek Hałatnik

30. Marcel Kasprzycki

34. Piotr Czaja - nie ukończył wyścigu

 

Junior Rok

9. Kamil Grabowski

20. Gabriela Skrobacz

32. Adam Piszczako - nie ukończył wyścigu

 

Senior Rok

7. Piotr Pliszka

11. Wojtek Stadnik *

 

* Wojtek Stadnik był także najszybszym zawodnikiem wśród seniorów kwalifikujących się do grupy "Expert Rok".

 

WORLDWIDE NEWS
06-07-2020
Rokkersi w Polsce rozpoczęli sezon !
Po długich miesiącach wyczekiwania wreszcie wystartował sezon kartingowy w Polsce. Wczoraj na Autodromie Słomczyn byliśm... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE