Sezon 2017 zakończony

11-09-2017

Rokersi oficjalnie zakończyli sezon 2017 a wczorajsze zmagania na torze to już historia...

Sezon 2017 to 8 zaciętych rund pucharu, które odbyły się na 5 torach. Podobnie jak w we wszystkich poprzednich rundach treningi przed zawodami odbyły się w czwartek i piątek. Na sobotę zaplanowana była czasówka i biegi kwalifikacyjne. Niedziela to wyścigi finałowe, które poprzedzają biegi przed finałowe.

Podobnie jak wszystkie poprzednie serie tegorocznego sezonu, zawody rozegrane zostały pod patronatem PKN Orlen, który został sponsorem strategicznym serii. Z tej okazji podczas niedzielnej ceremonii otwarcia zawodów 15-stka „nominowanych do wsparcia” od PKN Orlen  otrzymała ponownie po komplecie opon wyścigowych.

W ROK Baby świetnie zaprezentował się Franek Czapla, który zgarnął komplet punktów wygrywając 3 z 4 wyścigów podczas całego weekendu w tym finał i przed finał imprezy. Mikołaj Kania, który w przed finale był drugi w finale musiał zadowolić się 5 miejscem. Startujący z 4 miejsca Jan Przyrowski odrobił straty i linię mety finału minął jako niezagrożony wice lider. Kacper Turoboyski uzupełnił podium finału.

W ROK Mini Karol Pasiewicz i Piotr Protasiewcz po raz kolejny dostarczyli emocji a ich walki na torze podczas całego sezonu to już niemal „klasyk”. Karol wygrał przed finał i do ostatniego okrążenia finału utrzymywał pozycję lidera. Na przed ostatnim zakręcie skutecznie zaatakował go Piotr, który wygrał wyścig i umocnił się w generalce. Jako trzeci przyjechał Jerzy Glac, który z kolei wypracował +3s przewagi nad Karolem Czepielem.

W ROK Junior podczas nieobecności Adriana Janickiego tempo nadawali Franek Palmirski, Adam Szydłowski i Jakub Szablewski. Jakub w połowie sezonu przesiadł się do tej szybszej i mocniejszej kategorii i od początku radzi sobie świetnie. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że był najlepszy w finale. Skutecznym atakiem na 2 okrążenia do mety objął prowadzenie i nie oddał go do mety. Za jego plecami, z minimalną stratą czasową, zameldowali się walczący przez cały wyścig ww. Adam i Franek, którzy w tej kolejności stanęli też na podium.

W ROK GP14/25 to Hubert Kowalczyk i Marcin Zając toczyli pojedynki o pozycję lidera. Igor Lejko, który już 2 rundy wstecz zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nie pojawił się na zawodach. Nie oznacza to, że było nudno. Wręcz przeciwnie. Do walki o lepsze pozycje włączyli się zawodnicy GP25 co dodatkowo uatrakcyjniło zawody. Wśród GP14 najlepszy był Hubert, który wygrał z Marcinem. A w stawce GP25 Daniel Zając był lepszy od Adriana Marcinkiewicza. Stawkę uzupełnił Mariusz Szymczak. Janusz Gładysz mimo, że finiszował jako ostatni jak zawsze pokazał swoje ogromne zadowolenie po ukończonym wyścigu.

Ostatni finał sezonu 2017 w ROK Shifter to także nowe twarze na torze, wśród nich Dawid Gawin i Sławomir Murański. Lukas Korbela i Wojtek Grzyb znani są z waleczności na torze a kręty tor w Toruniu umożliwiał walkę zderzak w zderzak. O czołowe miejsca włączył się Filip Wójcik, dla którego były to dopiero drugie zawody w tej kategorii i który nieoczekiwanie wygrał wyścig finałowy. Lukas Korbela po ostrej walce zaczął mieć delikatne problemy i finał ukończył na 3 miejscu podium za Wojtkiem Grzybem.

Po ośmiu zaciętych seriach poznaliśmy ostatecznych triumfatorów wszystkich kategorii ROK, którzy wraz z mistrzami 2 rund zaliczanych do Kartingowych Mistrzostw Polski otrzymali „bilety” uprawniające do bezpłatnego udziału w Międzynarodowym Finale Światowym. Ta najważniejsza impreza roku tradycyjnie odbędzie się na South Garda Karting w dniach 10-14 października.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i już teraz życzymy jak najlepszego startu w Lonato!