Kto zostanie mistrzem w ROK Mini?

27-08-2017

Czy w ROK Mini już wszystko jest jasne? Czy lider tej kategorii może spać spokojnie? Okazuje się, że nie a wszystko wyjaśni się w Toruniu!

Zacięta walka w ROK Mini trwa od początku sezonu. Już podczas pierwszych startów wyklarowała się ścisła czołówka, która dyktowała tempo podczas każdych kolejnych spotkań. Zacięta walka o każdy centymetr na torze, wyprzedzania na ostatnich okrążeniach tuż przed linią mety a także wiele pojedynków w środku i z tyłu stawki w tej najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej w kraju na długo pozostaną w naszych głowach.

Do końca sezonu pozostała już tylko 1 seria, która 9-10 września, rozegrana zostanie na Awix Racing Arena w Toruniu. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Piotr Protasiewicz jest na ostatniej prostej i może zdobyć oba najcenniejsze tytuły kartingowe w kategorii ROK Mini w tym sezonie. Po 7 z 8 seriach Piotr Protasiewicz zgromadził na swoim koncie 553 punkty (na 595 możliwych). Na 2 miejscu sklasyfikowany jest Karol Pasiewicz, który zgromadził 486 punktów a 3 miejsce należy do Macieja Banasia - 363 punkty. Zarówno Karol jak i Maciej wielokrotnie próbowali urwać punkty Piotrowi, ale nie zawsze było to możliwe. Najszybszą trójkę próbowali też gonić inni zawodnicy wśród nich Karol Czepiel, Kamil Grabowski, Jerzy Glac, czy Jakub Szablewski, który po 3 seriach zdecydował się przesiąść do mocniejszej kategorii - ROK Junior. Jednak dobra dyspozycja prowadzącej trójki sprawiła, że to oni a nie inni są sklasyfikowani najwyżej. Co ciekawe prowadząca trójka to zawodnicy, którzy zostali wytypowani do wsparcia od PKN Orlen w ramach Akademii Orlen Team!

Co dalej?

Będący na 2 miejscu Karol Pasiewicz ma tylko 67 punktów straty do prowadzącego Piotra Protasiewicza a to sprawia, że jeśli Piotr chce sezon zakończyć na najwyższym stopniu podium musi powalczyć w Toruniu! Wygrana Kartingowych Mistrzostw Polski przez Piotra Protasiewicza zapewniła mu już „bilet” na Finał Światowy ROK CUP, ale znając waleczność Piotra spodziewamy się sporej dawki wrażeń.

Jak będzie? Okaże się już za niecałe 2 tygodnie.

WORLDWIDE NEWS
18-06-2018
ROK CUP NORD. TANTI PILOTI E TANTISSIMO SPETTACOLO
MINI ROK. BERTUCA IMBATTIBILE A LONATOProvengono da ben undici diverse nazioni i trentasei Mini Rokker che si sfidano allo So... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE