Rokersi w Mistrzostwach Polski Młodzików

24-09-2017

W Bydgoszczy zakończono zmagania w zawodach określanych mianem Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Rokersi wzięli udział w kategoriach ROK Baby, ROK Mini a także w kategorii OK Junior w ramach Akademii CIK.

Warto wspomnieć, że silniki VORTEX na których ścigali się zawodnicy OK Junior, to inne jednostki niż te, które znamy z ROK’a. Są bardziej „agresywne” i przede wszystkim mocniejsze.

W finale BABY ROKA 1 rundy pojedynek o prowadzenie toczył Franciszek Hałatnik z Franciszkiem Czaplą, wymieniając się pozycją lidera. Ostatecznie wygrał Hałatnik przed Franciszkiem Liszką i Czaplą. W MINI ROKU od początku do końca niezagrożony jechał Karol Pasiewicz. W pierwszej trójce pojedynkował się Damian Mazurek, Maciej Banaś i Julian Śmiechowski. Ostatecznie 2 zjawił się Śmiechowski, a po karze przyznanej Banasiowi, na 3 miejscu sklasyfikowany zostaje Mazurek. Z powodu opadów deszczu, finał JUNIORA OK został wstrzymany. Po wznowieniu wyścigu prowadzenie utrzymał Szymon Urbaniak. Po serii pojedynków jako kolejni zjawili się Alan Lalak i Mateusz Lenart.

Drugi dzień podobnie jak pierwszy rozpoczął się od rozgrzewki i „czasówki”. Tuż przed finałową serią zaczął padać deszcz, który utrzymał się do samego końca. Mimo niesprzyjających warunków w BABY ROKU pewne tempo zapewniło zwycięstwo Mikołajowi Kani. Za nim metę minął Franciszek Czapla (2) i Franciszek Hałatnik (3), który świetną jazdą ograł kilku zawodników. MINI ROK to pewnie dobra dyspozycja Karola Pasiewicza, podsumowana zwycięstwem z 9s. przewagą. Jako vice-lider zameldował się Kajetan Gawron, a 3 miejsce zajął Jerzy Glac. W JUNIOR OK świetne tempo zapewniło zwycięstwo awansującemu z 9 pola Szymonowi Urbaniakowi. Po serii pojedynków 2 dojechał Adrian Janicki, a 3- Jakub Szablewski.

Dwa dni rywalizacji, to dwie niezależne rundy, które wyłoniły tegorocznych Mistrzów:

ROK Baby:
1. Franciszek Hałatnik
2. Franciszek Czapla
3. Franciszek Liszka
4. Mikołaj Kania
5. Kacper Turoboyski
6. Marcel Kasprzycki

ROK Mini:
1. Karol Pasiewicz
2. Damian Mazurek
3. Jerzy Glac
4. Julian Śmiechowski
5. Kajetan Gawron
6. Karol Czepiel

OK Junior:
1. Szymon Urbaniak
2. Adrian Janicki
3. Alan Lalak
4. Adam Szydłowski
5. Jakub Szablewski
6. Kacper Nadolski

Gratulujemy!

WORLDWIDE NEWS
13-07-2018
PANAMERICAN ROK CUP CHALLENGE COLOMBIA 2018
The Panamerican Rok Cup Challenge, the largest karting event in Colombia in 2018, takes place for the first time in the count... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE