Polacy na podium 27'Trofeo D'Autunno

09-10-2017

Finał 27 edycji Pucharu Jesieni zgromadził aż 352 kierowców, którzy rywalizowali w 14 kategoriach przy czym niemal 40 polskich kierowców wystartowało w 4 kategoriach ROK.

Najliczniejszą stawkę stanowili zawodnicy ROK Mini. Do rywalizacji zgłosiło się aż 107 zawodników tej kategorii, więc aby dostać się do ścisłego finału, w którym miejsc jest tylko 36, zawodnicy musieli wielokrotnie wyjeżdżać na tor i udowadniać swoją dyspozycję.

W finale A oglądaliśmy aż 8 naszych zawodników. Rywalizacja była bardzo zacięta a niesamowitą walkę o 1 miejsce tuż przed linią mety stoczył Tymek Kucharczyk, który pojedynkował się z Alfio Spina. Tym razem Alfio okazał się lepszy a Tymek ukończył finał na 2 miejscu z minimalną stratą do lidera. Piotr Protasiewicz świetnie radził sobie na przodzie i przez długi czas utrzymywał się na 3 pozycji. Walka o obronę 3 miejsca i delikatny kontakt z innym zawodnikiem sprawiła, że Piotr stracił tempo i spadł na 8 miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się też Karol Pasiewicz, który po starcie był 11, ale z okrążenia na okrążenie sprawnie mijał innych kierowców a linię mety minął na 4 miejscu. Pierwszą „dziesiątkę” zamknął Jerzy Glac, który awansował o 3 oczka. Startujący z 21 miejsca Bartek Piekutowski finał zakończył na 15 miejscu. P23 wywalczył Gabriel Łukasiewicz. P27 Sztuka Kacper, któremu nie udało się utrzymać wywalczonej wcześniej pozycji w środku stawki. Alan Czyż pechowo nie ukończył wyścigu. Szkoda, bo podczas zawodów dobrze prezentował się na torze.

W finale B nasi zawodnicy zajęli odpowiednio miejsca: P18 - Karol Czepiel,P26 - Jan Jóźwiak, P30 - Piotr Czaja, P31 - Jakub Rajski

Finał A kategorii ROK Junior to zdecydowana przewaga włoskich zawodników, pomiędzy którymi odbyła się walka o miejsca na podium. Finał wygrał Luca Bosco. Z Polaków najlepiej poradził sobie Adrian Janicki, który po starcie uplasował się na 12 miejscu. Nie było chyba okrążenia, aby Adrian nie brał udziału w walce z innymi zawodnikami. Ostatecznie Adrian Janicki sklasyfikowany został na 13 miejscu. Debiutujący w ROK Junior Jakub Szablewski zajął 18 miejsce.
Ciekawie też wyglądał fragment wyścigu, kiedy to trzech zawodników z naszego podwórka walczyło między sobą - Aleksander Klimaszewski, Adam Szydłowski i Mateusz Lenart. Początkowo lepszym zawodnikiem był Mateusz, ale w końcu uległ Olkowi, który finał zakończył na 21 miejscu (awans +14 oczek w górę). Mateusz Lenart zajął 22 miejsce a Adam Szydłowski 26.

W finale B najlepiej zaprezentował się Franciszek Palmirski, który awansując o 3 miejsca wyścig ukończył na 4 miejscu. Marcel Kuc po karze +10s sklasyfikowany został na 13 miejscu.

W widowiskowym finale ROK Senior po raz kolejny oglądaliśmy Polaków w walce o topowe miejsca. Już kwalifikacje i przed finał pokazał, że mamy bardzo mocną ekipę i będziemy się liczyć w obsadzie miejsc na podium. Startujący z pole position Szymon Szyszko początkowo utrzymał prowadzenie i próbował zwiększyć przewagę nad resztą. Każde okrążenie wyścigu to zacięta walka, w której Kacper Szczurek bronił 2 miejsca a Bartek Mila i Igor Lejko walczyli o 5 miejsce z mocno naciskającym Danny Carenini. Prawdziwy zwrot akcji nastąpił pod koniec wyścigu. Będący w świetniej formie Michael Muller systematycznie odrabiał straty a skutecznym atakiem na Szymona objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. Moment utraty tempa przez Szymona szybko wykorzystał Kacper Szczurek, który również wyprzedził Szymona i wrócił na 2 miejsce. Bartek Mila (p5) wygrał ostatecznie z Igorem Lejko(p6). Mateusz Kaprzyk utrzymał 10 miejsce mimo, że początkowo nie było łatwo i zawodnik stracił kilka pozycji. Szymon Urbaniak wywalczył p18, Hubert Kowalczyk p22, Adrian Marcinkiewicz p27, Daniel Zając p31 a Marcin Zając p33.

W finał kategorii ROK Shifter to 20 zawodników, w 4 reprezentujących barwy biało czerwone. Najlepiej poradził sobie Wojtek Grzyb, który po awansie +5 oczek uplasował się na 10 miejscu. Jego brat - Michał Grzyb niestety nie ukończył wyścigu. Szkoda, bo Michał miał za sobą udany weekend a przed finał ukończony na 6 miejscu wiele obiecywał. Filip Wójcik po awansie +4 oczka wyścig zakończył na 12 miejscu a Lukas Korbela na 15.