Bartosz Mila Mistrzem ROK Senior. Kacper Szczurek drugi !!!

16-10-2017

Ostatnie kilka dni wielu wspaniałych Rokkersów spędziło we Włoszech gdzie na South Garda Karting rywalizowali w 15 edycji Finału światowego ROK CUP. Najważniejszą informacją jest zdobyty tytuł Mistrza w kategorii ROK Senior przez Bartka Milę. Kacper Szczurek linię mety minął tuż za nim i został Vice Mistrzem ROK Senior. Brawo Panowie! W innych kategoriach też mamy sukcesy...

Prawdziwa rywalizacja o punkty zaczęła się w czwartek. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy i przystąpili do treningu oficjalnego - „czasówki”. Tradycyjnie kolejnym etapem był podział na podgrupy i seria wyścigów kwalifikacyjnych - „heatów”. Po trzech bardzo ciężkich i wymagających dniach, po rozegranych 54 wyścigach kwalifikacyjnych nadeszła wyczekiwana sobota.

W finał Senior ROK OMP Trophy oglądaliśmy Daniela Zająca i Karolinę Janicką, ale to Marcel Prokscha Koeppen był najbliższy wywalczenia miejsca na podium. Ostatecznie Marcel spadł na 6 miejsce, Daniel uplasował się na 15 miejscu a Karolina po karze od sędziów zaliczyła spadek na 30 miejsce. Wyścig wygrał Duńczyk Anders Gajczyk.

Junior ROK Bridgestone Trophy to świetny wyścig w wykonaniu Franciszka Palmirskiego, który szybko objął prowadzenie, ale przed metą dał się wyprzedzić Enzo Peugeot i ostatecznie linię mety minął na 3 miejscu! Mateusz Lenart awansem o 3 oczka w górę uplasował się na 12 miejscu. Aleksander Klimaszewski ukończył na P19 (awans +14 pozycji), Adam Szydłowski P21 (awans +1), Adam Micał P23 (spadek -12) a Filip Zagórski został sklasyfikowany na P32.

W Mini ROK Vortex Thropy oglądaliśmy 3 Polaków. Najlepiej poradził sobie Kacper Sztuka, który będąc na 4 miejscu świetnym atakiem przesunął się na P2. Tuż przed metą Kacper stracił cenne 2 miejsce i spadł na P4, ale po karze nałożonej na Lorenzo D’Aloisio przesunął się na 3 miejsce w oficjalnej klasyfikacji wyścigu. Dobrze zaprezentował się Bartek Piekutowski. Wywalczone przez niego P7 było konsekwencją stabilnej jazdy i awansem o +6 oczek w górę. O pechu może mówić Karol Czepiel, który tuż po starcie spadł niemal na koniec stawki a w klasyfikacji generalnej został uplasowany na P31.

Do finału ROK Shifter zakwalifikowali się wszyscy Polacy. Michał i Wojtek Grzyb, Filip Wójcik i Lukas Korbela mieli wyjątkową okazję ścigać się „w pełnym składzie” z najlepszymi w tej mocnej i jedynej kategorii biegowej. W kwalifikacjach najlepiej radził sobie Michał Grzyb, ale w finale Lukas Korbela zajął najwyższe miejsce. Lukas po wielu zaciętych akcjach finał ukończył na P11 co było awansem o +11 oczek. Michał Grzyb miał szansę na ścisłą „dziesiątkę” a momentami jechał na 8 pozycji, ale finał ukończył na P16. Filip Wójcik został sklasyfikowany na P19 a Wojtek Grzyb P29. Zwyciężył doświadczony Danilo Albanese, dla którego nie jest to pierwszy tytuł mistrzowski.

W niesamowitym finale ROK Senior było wszystko. Zwroty akcji, szalone ataki i zmiany pozycji a także zaskakująca końcówka na długo pozostanie w naszych głowach. Wszystko to rozgrywało się z udziałem naszych zawodników i zapewne przez kolejne dni lub tygodnie będzie tematem wielu rozmów. Jedno jest pewne i jedno jest najważniejsze - dwa pierwsze miejsca zdobyli Polacy! Bartosz Mila został Mistrzem a Kacper Szczurek vice Mistrzem ROK Senior 2017. Brawo Bartek, brawo Kacper! W ostatecznej klasyfikacji nasi zawodnicy zajęli kolejno: P1 - Bartosz Mila, P2 - Kacper Szczurek, P6 - Szymon Szyszko, P13 - Maciej Szyszko, P20 - Igor Lejko, P24 - Hubert Kowalczyk, P27 - Mateusz Kaprzyk, P31 - Marcin Zając, DSQ - Szymon Urbaniak.

Trudny finał ROK Junior wygrał Włoch Luca Bosco. W tej kategorii przyglądaliśmy się Adrianowi Janickiemu, który po pewnych kwalifikacjach do finału przystąpił startując z 5 linii. W finale wywalczył ostatecznie P11. Jakub Szablewski po awansie o +10 oczek w górę rywalizację zakończył na P23. Marcel Kuc niestety pechowo rywalizację zakończył tuż po starcie.

Finał ROK Mini był kolejnym finałem w którym działo się bardzo dużo. Świetna postawa naszych Rokkersów w kwalifikacjach dawała nadzieję na wysokie noty. Startujący z pierwszej linii Tymek Kucharczyk tuż po starcie zaliczył kontakt z innym zawodnikiem, spadł na koniec stawki a odrabianie strat zakończył ostatecznie na 14 miejscu. Walczący na końcu Kamil Grabowski ukończył wyścig na P30. Przebijający się z tyłu Piotr Protasiewicz pokazał się z bardzo walecznej strony. Piotr po mistrzowsku wyprzedzał kolejno rywali a po awansie aż o +18 oczek w górę finał zakończył ostatecznie na 9 miejscu. Najwięcej emocji wzbudził jednak występ Karola Pasiewicza. Startujący z 6 miejsca Karol systematycznie wygrywał rywalizację z innymi zawodnikami a jego pojedynki o pozycję lidera były bardzo efektowne. Gdy Karol linię mety przekroczył pierwszy nasza radość była ogromna. Niestety nie trwała ona długo a po karze „za zderzak” i +5s kary Karol sklasyfikowany został na 8 miejscu...

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim Polakom, którzy licznie wzięli udział w tych niesamowitych zawodach. Bez względu na wynik wszyscy jesteście zwycięzcami a doświadczenie zdobyte podczas tych zawodów z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości.

Gratulujemy również naszym dzielnym dziewczynom, które nie bały się rywalizacji i które były wspaniałym dopełnieniem naszej reprezentacji.