Polscy Rokkersi rozpoczęli sezon

12-02-2018

WSK Champions Cup i 1 runda WSK Super Master Series, które rozegrano na torze w Adrii rozpoczęły sezon startów Polaków. Mimo niezbyt sprzyjącej aury zawody zgromadziły najlepszych kartingowców z całego świata. 

Wśród Polaków największe szanse na podium mieli zawodnicy Mini 60. Do głównego finału tej kategorii awansowało aż 5 z 7 zgłoszonych do zawodów Polaków przy czym aż 3 wyścig zaczynało w „pierwszej szóstce”. Emocje sięgnęły zenitu pod koniec wyścigu - wtedy to dobre tempo zaczął prezentować Karol Pasiewicz. Gdy po śmiałym ataku na Andrea Antonelli Karol objął prowadzenie wydawało się, że podium jest niemal pewne. Chwila nieuwagi na 2 okrążenia przed metą sprawiła, że Pasiewicz stracił trudno wypracowaną pozycję i spadł ostatecznie na 5 miejsce a na pozycję lidera wrócił Antonelli. Jadący blisko Tymoteusz Kucharczyk cały czas był blisko i po awansie o 2 oczka linię mety minął na 3 miejscu. Kara +5s spowodowała, że Tymek spadł na 9 miejsce a na trzecim miejscu podium sklasyfikowany został Brando Badoer. Bartłomiej Piekutowski linię mety minął na 7 miejscu, (a po karze na Kucharczyku wskoczył na 6 miejsce) co też jest niezłym wynikiem. Maciej Gładysz ostatecznie był 25 a Jan Przyrowski 30. W kategorii OK Junior startował Marcel Kuc, który rywalizację zakończył na 12 miejscu. W OK oglądaliśmy Kacpra Szczurka, który uplasował się na 15 miejscu.

Tydzień poźniej odbyła się długo wyczekiwana 1 runda WSK Super Master Series. Wśród szczęśliwych Polaków, którzy awansowali do wielkiego finału Mini 60 znaleźli się Tymoteusz Kucharczyk, Bartłomiej Piekutowski i Alan Czyż. Startujący z 10 miejsca Tymek, szybko przesuwał się na początek stawki i do końca wyścigu walczył broniąc 2 miejsca. Bartek Piekutowski zaczynając z tyłu nie miał łatwego zadania, ale awans +11 oczek zaowocował p19 na mecie. Nieco mniej szczęścia miał Alan Czyż, którego wysokie pole startowe nie zostało obronione a Alan sklasyfikowany został na 23 miejscu.

W stawce ponad 80 kierowców kategorii OK Junior biało czerwonych reprezentował jedynie Marcel Kuc. Polak zawody może zaliczyć do udanych, gdyż 14 miejsce po kwalifikacjach nie tylko gwarantowało pewny start w przed finale ale oznaczało, że Marcel jest w niezłej formie. Przed finał Marcel zakończył na 8 miejscu a wielki finał w środku stawki - na 17 miejscu.

Przed Rokkersami kolejne wyzwania. Już za kilka dni Winter Cup w Lonato. Tym razem najmłodsi ścigać się będą już kategorii ROK Mini. Finały już w najbliższą niedzielę!

WORLDWIDE NEWS
09-08-2018
ROK SUD. LA MINI CRESCE. LA SENIOR PRONTA AL SALTO
MINI ROK. DE GIORGIO CON COSTANZA SU CIMENESNon ha avuto vita facile De Giorgio nella corsa al titolo. In particolare Cimenes... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE