Dobry występ Polaków w Adrii

10-09-2018

Fantastycznie zakończył się miniony weekend. Niemal 20 Polaków przystąpiło do rywalizacji Rok Cup Italia 2018 a dwóch stanęło na najwyższym stopniu podium. Maciej Szyszko wygrał w kategorii Senior Rok a Kacper Szczurek w Super Rok!

Finały Rok Cup Italia to impreza, która corocznie podsumowuje zmagania Rokkersów na włoskiej ziemi. Po sezonie zasadniczym, który rozgrywany jest w trzech strefach Italii oraz na Sycylii następuje finał - Rokowe podsumowanie sezonu i jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed Międzynarodowym Finałem Światowym. Tegoroczny Rok Cup Italia odbył się w Adrii a zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach Rok.

Wśród 51 zawodników Mini Roka aż 7 było z Polski. Kwalifikacje najlepiej podsumował Karol Pasiewicz zajmując wysokie 2 miejsce. Finał Mini Rok to ponownie dobre tempo Karola. Zwyciężył Lukas Malek przed Irfanem Coskun i Igorem Cepiel a Karol finiszował 5. Kajetan Gawron rywalizację zakończył na 9 miejscu, Piotr Protasiewicz na 10, Jan Przyrowski na 22 a Maciej Gładysz nie ukończył wyścigu. Wyścig finałowy o puchar Bridgestone zawodników Mini Roka wygrał Matteo Luvisi. Adam Piszczako zanotował 5 rezultat a Marcel Kasprzycki był 12.

juniorach sytuacja zmieniała się z wyścigu na wyścig, ale już kwalifikacje pokazały kto najprawdopodobniej będzie walczył o tytuł. Zwyciężył Paolo Ferrari przed liderem kwalifikacji Matheusem Morgatto i Valentino Baracco. Ścigający się w Polsce Vyacheslav Putyatin zanotował 9 rezultat. Gabriel Łukasiewicz uplasował się na 11 miejscu, Kacper Sztuka był 12 a Olaf Tyrakowski 19. Bartek Piekutowski nie ukończył wyścigu.

Senior Rok można było spodziewać się dobrego występu Polaków. Nabierający prędkości Maciej Szyszko z wyścigu na wyścig radził sobie coraz lepiej a wygrana w finale była postawieniem przysłowiowej „kropki nad i”. Warto wspomnieć, że Maciej wygrał również północną strefę włoskiego Roka a do zwieńczenia sezonu pozostał jedynie Finał Światowy. Pozostali Polacy Senior Roka również wypadli nieźle. Mateusz Kaprzyk po awansie +10 oczek finał podsumował na 6 miejscu, Bartosz Mila był 9, Szymon Szyszko 12 a Adrian Janicki 13 w stawce 32 zawodników. Najlepszym zawodnikiem klasyfikowanym w kategorii Expert Rok (starsi Seniorzy jadący w jednym wyścigu) był Gianluca Todeschini.

Super Rok klasą samą dla siebie był Kacper Szczurek. Zawodnik wygrał wszystkie wyścigi weekendu. Zaczął od wygrania czasówki, trzech wyścigów kwalifikacyjnych a zakończył na zwycięstwie w finale. Kacper był jedynym Polakiem w stawce tej kategorii.

Atrakcyjne widowisko kategorii biegowej, czyli Shifter Rok urozmaicił występ 2 Polaków. Na starcie pojawił się Szymon Urbaniak i Igor Lejko. Zaciętą rywalizację wygrał Federico Squaranti przed Cristopherem Zani a także zwycięzcą kwalifikacji Gabriele Bensi. Szymon finał ukończył na 10 miejscu a Igor był 13.