Polacy wysoko w Pucharze Jesieni

07-10-2019

29 edycja Trofeo d’Autunno rozpoczęła dwutygodniowe ściganie na South Garda Karting. Podobnie jak w latach poprzednich finały jesiennego pucharu poprzedzają najważniejszą imprezę sezonu w kalendarzu każdego Rokkersa. W miniony weekend na torze obserwowaliśmy sporą grupę zawodników z Polski, dla których udział w zawodach, to tzw. „rozgrzewka” przed Rok Cup Superfinal 2019. Rozgrzewka, która wypadła nieźle, choć mogło być jeszcze lepiej...

W licznej stawce Mini Roka świetnie rozpoczął Jan Przyrowski. Zawodnik wygrał czasówkę a także wyścigi kwalifikacyjne i pewnie awansował do finału głównego. Tam niestety nie utrzymał pole position i spadł na 4 miejsce. W finale głównym rywalizował również Maciej Gładysz, który zawody ukończył na 18 miejscu. Rozstrzygnięcie finału nastąpiło na ostatnim zakręcie przed metą a wygrał Kirill Kutskov przed Alex Powell i Rashid Al Dhaheri.

W Junior Roku początek zawodów to niezłe tempo Karola Czepiela, który rozpoczął od 5 wyniku w treningu oficjalnym i niezłych rezultatów w heatach. Karol jak i 4 Polaków awansował do finału głównego. Tam od początku było bardzo ciasno. Tuż po starcie doszło do sporego zamieszania i kilku zawodników zawodników skutecznie wyeliminowała siebie z dalszej rywalizacji. Najlepiej z Polaków pojechał Piotr Protasiewicz, który po awansie o +9 oczek wywalczył 8 miejsce. Karol Czepiel uzyskał 10 wynik, Jakub Rajski 12, Gustaw Wiśniewski 15 a Olaf Tyrakowski 20. Zwyciężył Daniele Federici przed Rocco Mazzola i Matteo De Palo.

W Seniorach również było gorąco. W tej kategorii też mieliśmy szansę na niezły wynik. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kacper Nadolski, który walcząc o 4 miejsce stracił 3 oczka i linię mety przekroczył na 7 miejscu. Michalina Sabaj była 9, Franciszek Palmirski 18, Jakub Wójcik 24 a Marcin Zając 25. Adrian Janicki wyścigu niestety nie ukończył. Szkoda, bo przez cały wyścigowy weekend był bardzo szybki na torze. Na finiszu pierwszy zjawił się Giuseppe Gaglinao, ale po karze +5s spadł na 3 miejsce i tym samym zwyciężył Leonardo Moncini przed Federico Albanese.

W biegowym Shifter Roku wystartowało 3 zawodników z Polski. W niedzielnym finale najlepszy wynik osiągnął Igor Lejko, który utrzymał 6 miejsce z przed finału. Filip Wójcik był 8 a Hubert Kowalczyk 17. Zwyciężył Luca Bosco przed Alessandro Buran i Michale Muller.

Dla zawodników, którzy w kwalifikacjach zajęli miejsca 35-68 zorganizowano finały B. Miejsca Polaków w poszczególnych kategoriach finałów B: