Polacy na podium inauguracyjnej serii Roka!

26-03-2018

Pierwsza seria północnej strefy Rok Cup Italia zwiastowała koniec zimowej przerwy a także pierwsze oficjalne zawody dla wielu Rokersów z Polski, którzy podobnie jak miało to miejsce rok temu nie zawiedli i w bardzo licznym gronie zjawili się w Lonato.

 

Do rywalizacji o pierwsze punkty sezonu 2018 przystąpiło aż 29 Polaków - 10 wystąpiło w ROK Mini, 7 w ROK Junior, 11 w ROK Senior i 1 w ROK Shifter.

 

Wiemy jak szybcy są nasi rodacy i po ciuch liczyliśmy na sukces któregoś z nich. To co wydarzyło się wczoraj na South Garda Karting przeszło jednak nasze oczekiwania i na długo zostanie zapamiętane. Polacy zdominowali kategorię ROK Senior zajmując pełne podium!!! Maciej Szyszko, Szymon Szyszko i Franciszek Palmirski byli najlepsi w finale seniorów. Z kolei Marcel Kuc w dobrym stylu wywalczył 3 miejsce w finale ROK Junior!   

 

A jak było w pozostałych kategoriach?

 

Do głównego finału ROK Mini awansowali wszyscy Polacy. Wyścig wygrał Cristian Bertuca. Najlepszym z biało czerwonych był Hubert Laskowski, który zanotował 9 rezultat. Tuż za nim sklasyfikowany został Piotr Czaja. Damian Mazurek był 14. Jan Jóźwiak 16, Kajetan Gawron 17, Gustaw Wiśniewski 11, Jan Przyrowski 23, Adam Piszczako 28 (spadek spowodowany karą za zderzak). Kinga Wójcik, jako jedyna Polka w stawce, zajęła ostatecznie 29 miejsce a Karol Kamiński był 30.

 

W finale ROK Junior wystąpiło 5 Polaków. Nie wszyscy bowiem przeszli etap eliminacji. Najlepiej zaprezentował się wspomniany wcześniej Marcel Kuc, który tuż po starcie przesunął się o 4 oczka w górę i nie oddał miejsca na podium już do końca wyścigu. Gabriel Łukasiewicz sklasyfikowany został na 19 miejscu, Mateusz Lenart odrabiając aż 11 pozycji uplasował się na 23 miejscu. Karol Czepiel był 24 a Kamil Grabowski 27. Wyścig wygrał Federico Cecchini.

 

W najmocniejszej kategorii ROK Shifter oglądaliśmy jedynego Polaka w stawce - Szymona Urbaniaka. Doświadczony zawodnik pokazał, że daje sobie radę również w karcie wyposażonym w skrzynię biegów. Chodź wyścig finałowy Szymon zakończył na 16 miejscu, to były momenty, w których jak równy z równym walczył o 8 miejsce. Rywalizację wygrał ostatecznie Gabriele Bensi.  

 

Finał ROK Senior to aż 11 Polaków w stawce, w tym 7 zawodników, którzy wyścig rozpoczynali „w pierwszej dziesiątce”! Oprócz Maćka, Szymona i Franka którzy wywalczyli pierwsze miejsca na podium dobrze radzili sobie pozostali Rokkersi. Mateusz Kaprzyk zajął 6 miejsce, Adam Szydłowski 8, Adrian Janicki 9, Hubert Kowalczyk 11, Daniel Zając 15, Marcin Zając 16 (awans aż o 17 oczek), Kacper Nadolski 17 (awans aż o 11 oczek) i Adrian Marcinkiewicz 30.

 

Skromną stawkę ROK Super (brak Polaków w stawce) wygrał Alexandre Machado.

 

 

Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody.

 

-

foto. South Garda Karting

WORLDWIDE NEWS
17-12-2018
Rok Training Camp
Sezon kartingowy co prawda oficjalnie został zakończony, ale nie oznacza to przerwy w treningach. Okres zimowy to idealny c... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE