Inauguracyjna runda Roka w Polsce już za kilka dni!

13-04-2018

Wielu Polaków ma już kilka startów za sobą. Teraz nadchodzi wyczekiwany okres dla zawodników, którzy ścigają się głównie w rozgrywkach krajowych. Sezon 2018 zapowiada się niezwykle interesująco. Rozgrywkom Rok Cup Poland towarzyszyć będą niezależne rundy Kartingowych Mistrzostw Polski a także rozgrywki dla najmłodszych, czyli Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży - Kartingowe Mistrzostwa Polski Młodzików.

W tym roku jako pierwsi na tor wyjadą Rokkersi i to ryk ich silników otworzy polski sezon. Dla zawodników Rok Cup Poland będzie to już 16 sezon z rzędu! Powołany w 2003 roku Puchar zrzesza obecnie największą liczbę zawodowych kartingowców w naszym kraju a pierwsza runda sezonu 2018, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku, odbędzie się na Awix Racing Arena w Toruniu w dniach 21-22 kwietnia.

Podobnie jak rok temu również i w tym sezonie patronat na serią objął PKN Orlen. W ramach wsparcia sponsorskiego 15 osób wytypowanych przez Promotora otrzyma wsparcie sprzętowe w postaci kompletów opon wyścigowych. Na koniec sezonu najlepsi zawodnicy otrzymają także bilety uprawniające do startu w Finale Światowym Rok Cup we Włoszech. Ogłoszenie osób nominowanych do wsparcia spodziewane jest podczas 1 serii Pucharu.

System rozgrywek pozostaje bez zmian. Zawodnicy przystępują do treningu oficjalnego (czasówki), która wyznacza ich pozycje startowe w wyścigach kwalifikacyjnych. Wyścig finałowy poprzedza przed finał a suma punktów z wyścigów premiowanych daje zwycięzcę rundy.

Spodziewamy się kilku nowych twarzy na torze. Nowicjuszom będziemy mocno kibicować i mamy nadzieję, że nie straszna im będzie walka na torze z bardziej doświadczonymi rywalami. Wielu zawodników zmieniło też kategorię na mocniejszą a to sprawia, że nowy sezon będzie zupełnie inny niż poprzedni. 

Zapraszamy wszystkich na tor - sobota i niedziela, 21-22 kwietnia, Awix Racing Arena w Toruniu. Wstęp bezpłatny.

 

 

WORLDWIDE NEWS
17-12-2018
Rok Training Camp
Sezon kartingowy co prawda oficjalnie został zakończony, ale nie oznacza to przerwy w treningach. Okres zimowy to idealny c... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE