Rok Cup Poland rozpoczęty!

23-04-2018

Pierwsza seria Rok Cup Poland nie rozczarowała. Inauguracyjna runda tej niezwykle popularnej serii kartingowej odbyła się na toruńskiej Awix Racing Arena i dostarczyła mnóstwo dobrego ścigania. Wiele niesamowitych akcji i dobrej walki na torze można było oglądać praktycznie w każdej kategorii wiekowej. Dopisała również frekwencja a zmiany na listach startowych, przyjazd zawodników zza granicy i nowe twarze sprawiły, że rywalizacja była jeszcze bardziej ekscytująca. Całość, w przeciwieństwie do zawodów zeszłorocznych, odbyła się przy doskonałej pogodzie.

Sobotnie czasówki i późniejsze wyścigi kwalifikacyjne pokazały, że wielu zawodników dobrze wykorzystało przerwę zimową i doskonale przygotowało się do startu. Oficjalna ceremonia otwarcia miała miejsce tradycyjnie w niedzielę. Podobniej jak miało to miejsce podczas 1 rundy w ubiegłym sezonie, ogłoszono także osoby, które zostały objęte wsparciem sprzętowym w ramach współpracy z PKN Orlen, a nominację otrzymali:
Mikołaj Cegielski
Franciszek Czapla
Karol Czepiel
Jerzy Glac
Maciej Gładysz
Adrian Janicki
Mikołaj Kania
Hubert Kowalczyk
Franciszek Palmirski
Piotr Protasiewicz
Jan Przyrowski
Adam Szydłowski
Filip Wójcik
Szymon Urbaniak
Marcin Zając

Finałową rozgrywkę zaczęli seniorzy. W kwalifikacjach Rok GP14 świetnie zaprezentował się Adam Szydłowski, ale pech w finale sprawił, że tego najważniejszego wyścigu nie ukończył. Liderem klasyfikacji został zwycięzca przed finału i finału - Franciszek Palmirski. Zawodnik był bardzo szybki w obu wyścigach i zasłużenie prowadzi w klasyfikacji sezonu. W finale niesamowite umiejętności zaprezentował też Hubert Kowalczyk. Zawodnik po pechu w przed finale ten najważniejszy wyścig zaczynał z ostatniego miejsca jednak kilkanaście udanych manewrów sprawiło, że Hubert na mecie zameldował się na 2 miejscu!

W Rok Mini nie było niespodzianki. Piotr Protasiewicz - zeszłoroczny lider pucharu - pewnie wygrał wszystkie wyścigi. Za jego plecami cały czas podążał kolega z teamu - Maciej Gładysz. Mistrz Micro Max, który w tym sezonie przeszedł do Roka, był niesamowicie szybki. Maciek, notował 2 rezultaty a finał, który rozpoczął od delikatnego spadku spowodowanego kontaktem z rywalem zakończył na wysokim - 3 miejscu.

Ściganie w Rok Shifter dobrze rozpoczął Mikołaj Cegielski, którego pojedynki z Filipem Wójcik były bardzo widowiskowe i niejednokrotnie mocno kontaktowe. Do finałowej rozgrywki włączył się Szymon Urbaniak, który wykorzystując pojedynki rywali w przed finale szybko awansował na pozycję lidera a w finale potwierdził, że kategorię biegową ma dobrze opanowaną.

Przed finał i finał Rok Junior wygrał Karol Czepiel, chodź po sesjach kwalifikacyjnych to inni zawodnicy byli faworytami. Początkowo tempo dyktował Alan Czyż, któremu skutecznie przeszkadzał Mateusz Bartosik. Wyścigi urozmaicił bardzo dobry występ zawodnika z Ukrainy - Vyacheslav Putyatin mocno „mieszał” w stawce i ostatecznie został sklasyfikowany na 3 miejscu.

Wśród najmłodszych Rokkersów - kategoria Rok Baby - triumfował Franciszek Liszka. Młody zawodnik nie miał łatwego zadania, bo o pozycję lidera twardo walczył Kacper Turoboyski. Oboje toczyli zacięte pojedynki, ale w przed finale i finale to Franek był szybszy i został zwycięzcą rundy.

Oprócz ścigania były też inne atrakcje a wśród nich pojawienie się w paddocku Artura Kubicy. Pana Artura chyba nikomu przedstawiać nie trzeba - każdy, kto chociaż trochę interesuje się motorsportem wie doskonale kto to jest. Wielu zawodników miało okazję porozmawiać z tatą Roberta a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii a także liderzy klasyfikacji sezonu 2018.

Rok Baby:
1. Franciszek Liszka
2. Kacper Turoboyski
3. Mateusz Piszczako
4. Antoni Derebecki
5. Iwo Beszterda

Rok Mini;
1. Piotr Protasiewicz
2. Maciej Gładysz
3. Jerzy Glac
4. Franciszek Czapla
5. Bartosz Grzywacz

Rok Junior:
1. Karol Czepiel
2. Alan Czyż
3. Vyacheslav Putyatin
4. Adam Szydłowski
5. Filip Konieczny

Rok GP14:
1. Franciszek Palmirski
2. Adrian Janicki
3. Hubert Kowalczyk
4. Daniel Zając
5. Adrian Marcinkiewicz

Rok Shifter:
1. Szymon Urbaniak
2. Mikołaj Cegielski
3. Filip Wójcik
4. Dawid Gawin
5. Paweł Dajewski

Druga seria pucharu Rok Cup Poland już za niecałe 3 tygodnie. Zawody odbędą się w Bydgoszczy.

-
Foto. Joanna Lenart / Shotsport

WORLDWIDE NEWS
18-03-2019
ROK SUD. LA CONCA SI CONFERMANO BAGNARDI E SGOBBA. MONTANARO E LADY PALMISANO ALLA PRIMA DEL 2019
Come previsto i Rokker si sono esaltati sul tracciato leccese e nella Mini Rok è stato Matteo Bagnardi ad incamerare p... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE