Udany start Polaków w Cheb

21-05-2018
Na kartodromie w Cheb rozegrano 2 serię Rok Cup Germany, której wyniki zaliczane będą do cyklu Rok Nations Cup. W wydarzeniu wzięło też udział 8 Polaków, którzy pokazali świetne tempo i dostarczyli wielu emocji.
 
W Rok Mini od początku świetnie spisywali się Polacy. Kajetan Gawron wygrał czasówkę i oba wyścigi finałowe, które kończył z ponad +4s przewagą. Walka o drugie miejsce toczona była pomiędzy Janem Jóźwiakiem a Franciszkiem Hałatnikiem, ale ostatecznie szybszy był JJ. Marco Dittmann wyścigi punktowane ukończył na 5 i 6 miejscu.
 
W Juniorach nie startowali Polacy a oba wyścigi finałowe wygrał Andre Petropoulos.
 
Stawka Rok Senior „zasilona” była udziałem Alana Lalaka i Huberta Kowalczyka. Czasówkę wygrał Alan, ale w finałach to Hubert zaliczył dwa razy p1 a Alan był dwukrotnie trzeci. Do rywalizacji włączył się też Martin Mahler, który ostatecznie był 2.

W łączonych wyścigach KZ2 i Rok Shifter wystartował Szymon Urbaniak i Paweł Dajewski. Najszybszym zawodnikiem na torze był Thomas Dehnel (kat. KZ2) a wśród Rok Shifter Konstantin Kapetanidis - zawodnik KSM Schumacher Racing Team. W stawce Rok Shifter Szymon klasyfikowany był dwukrotnie na 3 miejscu a Paweł na 6 miejscu. Znając ambicje naszych zawodników w Zielonej Górze nie powinno być nudno.
 
Runda w Cheb była pierwszą z dwóch imprez, której wyniki zaliczane będą do punktacji Rok Nations Cup. Kolejna odsłona cyklu już za niecałe dwa tygodnie w Zielonej Górze. Tym razem to zawodnicy z Niemiec odwiedzą nasz kraj i spróbują swoich sił. Przypomnijmy, że zwycięzcy Rok Nations Cup otrzymają „bilet” uprawniający do bezpłatnego startu w finale światowym Rok Cup 2018.
 
_
foto. Krzysztof Gawron
WORLDWIDE NEWS
09-08-2018
ROK SUD. LA MINI CRESCE. LA SENIOR PRONTA AL SALTO
MINI ROK. DE GIORGIO CON COSTANZA SU CIMENESNon ha avuto vita facile De Giorgio nella corsa al titolo. In particolare Cimenes... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE