3 seria w Zielonej Górze

04-06-2018

Zawodnicy Rok Cup Poland mają za sobą długi i bardzo intensywny weekend. Tor kartingowy Wallrav Race Center w Zielonej Górze gościł niemal 90 kartingowców, którzy rywalizowali w 5 kategoriach ROK. Po 3 dniach treningów przyszła kolej na wyścigi kwalifikacyjne, przed finały i wreszcie finały, które dostarczają nie tylko najwięcej emocji ale też punktów. 

 

Wśród najmłodszych (Baby Rok) triumfował Kacper Turoboyski. Młody zawodnik był najszybszy podczas czasówki a także wygrał wszystkie pozostałe wyścigi w tym ten najważniejszy - wyścig finałowy. W Mini Rok komplet punktów zgarnął Piotr Protasiewicz, na którego nie było mocnych i który zwyciężył z pewną przewagą nad resztą stawki. Rywalizację w Juniorze wygrał Karol Czepiel. Warto dodać, że „Carlo” finiszował pierwszy również we wszystkich punktowanych wyścigach. W Rok GP14 rywalizację wygrał Adam Szydłowski, ale kwalifikacje i przed finał należały do Adriana Janickiego. Gdyby nie kara +10s nałożona na Adriana w przed finale, to mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. 

Po dobrym występie Szymona Urbaniaka w kwalifikacjach Shifter Rok przyszła kolej na Filipa Wójcika i to ten drugi został zwycięzcą serii. Filip był drugi w przed finale i pierwszy w Finale.

 

 

Zawody w Zielonej Górze były też drugą i ostatnią odsłoną cyklu Rok Nations Cup. Zawodnicy, którzy wystartowali w czeskim Cheb podczas 1 serii mieli teraz okazję do rewanżu i wywalczenia „biletu” na finał światowy Rok International Final, który tradycyjnie odbędzie się w Lonato. Zwycięzcami Rok Nations Cup zostali: Kajetan Gawron (Mini Rok), Marc Elter (Junior Rok), Alan Lalak (Rok GP) i Konstantin Kapetanidis (Shifter Rok).

WORLDWIDE NEWS
23-05-2019
{2. dirka pokal ROKNews Title}
Konec tega tedna  bo na kartodromu Jesolo v bližini Benetk 2. dirka pokala ROK. Napoveduje se večja udeležba v kateg... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE