3 seria w Zielonej Górze

04-06-2018

Zawodnicy Rok Cup Poland mają za sobą długi i bardzo intensywny weekend. Tor kartingowy Wallrav Race Center w Zielonej Górze gościł niemal 90 kartingowców, którzy rywalizowali w 5 kategoriach ROK. Po 3 dniach treningów przyszła kolej na wyścigi kwalifikacyjne, przed finały i wreszcie finały, które dostarczają nie tylko najwięcej emocji ale też punktów. 

 

Wśród najmłodszych (Baby Rok) triumfował Kacper Turoboyski. Młody zawodnik był najszybszy podczas czasówki a także wygrał wszystkie pozostałe wyścigi w tym ten najważniejszy - wyścig finałowy. W Mini Rok komplet punktów zgarnął Piotr Protasiewicz, na którego nie było mocnych i który zwyciężył z pewną przewagą nad resztą stawki. Rywalizację w Juniorze wygrał Karol Czepiel. Warto dodać, że „Carlo” finiszował pierwszy również we wszystkich punktowanych wyścigach. W Rok GP14 rywalizację wygrał Adam Szydłowski, ale kwalifikacje i przed finał należały do Adriana Janickiego. Gdyby nie kara +10s nałożona na Adriana w przed finale, to mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. 

Po dobrym występie Szymona Urbaniaka w kwalifikacjach Shifter Rok przyszła kolej na Filipa Wójcika i to ten drugi został zwycięzcą serii. Filip był drugi w przed finale i pierwszy w Finale.

 

 

Zawody w Zielonej Górze były też drugą i ostatnią odsłoną cyklu Rok Nations Cup. Zawodnicy, którzy wystartowali w czeskim Cheb podczas 1 serii mieli teraz okazję do rewanżu i wywalczenia „biletu” na finał światowy Rok International Final, który tradycyjnie odbędzie się w Lonato. Zwycięzcami Rok Nations Cup zostali: Kajetan Gawron (Mini Rok), Marc Elter (Junior Rok), Alan Lalak (Rok GP) i Konstantin Kapetanidis (Shifter Rok).

WORLDWIDE NEWS
09-08-2018
ROK SUD. LA MINI CRESCE. LA SENIOR PRONTA AL SALTO
MINI ROK. DE GIORGIO CON COSTANZA SU CIMENESNon ha avuto vita facile De Giorgio nella corsa al titolo. In particolare Cimenes... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE