Deszczowa seria w Toruniu

25-06-2018

Rokkersi mają za sobą bardzo intensywny weekend. Trudne warunki i obfity deszcz utrudniał rywalizację podczas 4 serii Rok Cup Poland, która odbyła się na Awix Racing Arena. Po raz drugi i ostatni w sezonie zawodnicy ścigali się na tym obiekcie, ale tym razem to umiejętności zawodników brały górę nad prędkością na torze.

Wyścigowy weekend rozpoczęty został od czasówki, w której było kilka niespodzianek. W Baby Rok najszybszy był Mateusz Piszczako, w Mini Rok Jan Przyrowski, w juniorach Adam Szydłowski a w seniorach Maricn Zając. Czasówkę w Shifterze wygrał Dawid Gawin. 

W kwalifikacjach działo się jeszcze więcej. Franciszek Liszka wygrał oba heaty w Baby Rok a Jerzy Glac wygrał oba wyścigi kwalifikacyjne Mini Rok. W Junior Rok’u bezkonkurencyjny był Adam Szydłowski, który podobnie jak młodsi koledzy wygrał oba wyścigi kwalifikacyjne. Zaciętą rywalizację w seniorach wygrał Marcin Zając. W Shifter Roku komplet punktów zdobył zwycięzca czasówki - Dawid Gawin. 

Niedzielne finały rozegrano również pod dyktando pogody. Mateusz Piszczako wygrał w kategorii Baby Rok. Piotr Czaja zwyciężył w finale Mini Rok i stanął na najwyższym miejscu podium zawodów. W juniorach wygrał Adam Szydłowski, który wygrał wszystkie wyścigi weekendu. Marcin Zając triumfował w Rok GP a Filip Wójcik w Shifter Rok.

W klasyfikacji sezonu liderami są: Kacper Turoboyski (Baby Rok), Piotr Protasiewicz (Mini Rok), Karol Czepiel (Junior Rok), Adam Szydłowski (Rok GP) i Filip Wójcik (Shifter Rok)

WORLDWIDE NEWS
20-02-2019
2019 BEGINS WITH QUEENSLAND DOMINATION
It was a Queensland whitewash across all three Votex Rok classes at Round 1 of the SP Tools Australian Kart Championship, hel... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE