Kartingowe Mistrzostwa Polski

23-09-2018

Tegoroczne Kartingowe Mistrzostwa Polski to dwa wyścigowe weekendy i aż 8 wyścigów finałowych. Cztery rozegrane zostały podczas serii w Bydgoszczy, kolejne 4 odbędą się na torze w Słomczynie już w przyszły weekend. Zawodnicy serii Rok Cup Poland stanęli do rywalizacji w 5 różnych kategoriach. W Baby Rok, Mini Rok walczyli najmłodsi. Starsi natomiast rywalizowali w Shifter Rok a całość dopełniły wyścigi zawodników startujących w ramach tzw. „Akademii”. Zawodnicy ścigali się na silnikach Vortex klasy OK i OK Junior.

Rywalizację w Baby Rok wygrał Rafał Paprota. Zawodnik, który nie miał szczęścia w pucharze Rok’a zaliczył fantastyczny weekend a wygrywając trzy z czterech finałów zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. O kolejne miejsca pojedynkowało się kilku zawodników, wśród których najlepszy był Kacper Turoboyski, który zgromadził tyle samo punktów, co trzeci Franciszek Liszka. Zwycięstwo w ostatnim finale Marcela Kasprzyckiego zapewniło mu 4 miejsce na podium a premiowane top 5 uzupełnił Iwo Beszterda.

Mini Rok’u zawodnicy kręcili bardzo zbliżone czasy, a podczas czasówki najszybszy był Maciej Gładysz. Wyścigi finałowe to z kolei popis jednego zawodnika. Wszystkie wyścigi wygrał Piotr Protasiewicz. Na drugim miejscu uplasował się jego drużynowy kolega, Maciej Gładysz, który z kolei wszystkie wyścigi kończył na 2 miejscu. Klasyfikację o trzecie miejsce wygrał Jan Przyrowski, który wyprzedził Piotra Czaję. Kajetan Gawron uplasował się na 5 miejscu.

Lukas Korbela (Shifter Rok) startował wybiórczo w tym sezonie. Jedak za każdym razem, gdy miało to miejsce walka na torze była bardzo zacięta a zawodnicy wiedzieli, że jest on szybki. Czasówkę w najmocniejszej kategorii biegowej wygrał Igor Lejko, ale wszystkie finały padły łupem właśnie Lukasa. Drugie miejsce wywalczył dobrze radzący sobie na torze Wiktor Welezinski, który wyprzedził Filipa Wójcika. Czwarty był Dawid Gawin a piąty Igor Lejko. Tuż za podium uplasował się Paweł Dajewski.

Bardzo zaciętą walkę w Junior Akademii (OK Junior) wygrał ostatecznie Karol Pasiewicz. Tuż za nim, ze stratą zaledwie 2 oczek uplasował się Adam Szydłowski, który miał świetny początek zawodów. Pojedynek o trzecie miejsce wywalczył Vyacheslav Putyatin, który był szybszy od Bartka Piekutowskiego i Mateusza Bartosika, którzy dopełnili podium 1 serii zawodów.

W kategorii OK komplet punków zgarnął Adam Szydłowski. Zawodnik nie dał szans rywalom, którzy toczyli pojedynki za jego plecami. Rywalizację o drugie miejsce wygrał Mateusz Kaprzyk. Trzecie miejsce na podium wywalczył Kacper Nadolski, który był lepszy od Adriana Janickiego i Franka Palmirskiego.

Warto też podkreślić również udział najmłodszych adeptów sportu kartingowego, którzy dzielnie brali udział w wyścigach pokazowych i pewnie niedługo zasilą szeregi starszych kolegów i przystąpią do rywalizacji o punkty!

Cztery z ośmiu finałów rozegrane. Pierwsze dyplomy rozdane, ale walka o tytuły Mistrza Polski właśnie się zaostrzyła. To co nie udało się w Bydgoszczy musi zostać odrobione w Słomczynie. Innej okazji nie będzie. Czy obecni liderzy utrzymają swoje obecne pozycje i kto ostatecznie zdobędzie tytuł okaże się już w przyszły weekend!

A tak przedstawia się czołówka klasyfikacji na półmetku rozgrywek we wszystkich kategoriach:

Baby Rok:
1. Rafał Paprota / 150 pkt.
2. Kacper Turoboyski / 112 pkt.
3. Franciszek Liszka / 112 pkt.
4. Marcel Kasprzycki / 98 pkt.
5. Iwo Beszterda / 80 pkt.

Mini Rok:
1. Piotr Protasiewicz / 150 pkt.
2. Maciej Gładysz / 120 pkt.
3. Jan Przyrowski / 96 pkt.
4. Piotr Czaja / 77 pkt.
5. Kajetan Gawron / 72 pkt.

Shifter Rok:
1. Lukas Korbela / 150 pkt.
2. Wiktor Welezinski / 120 pkt.
3. Filip Wójcik / 104 pkt.
4. Dawid Gawin / 84 pkt.
5. Igor Lejko / 80 pkt.

OK Junior:
1. Karol Pasiewicz / 122 pkt.
2. Adam Szydłowski / 120 pkt.
3. Vyacheslav Putyatin / 116 pkt.
4. Bartłomiej Piekutowski 112 pkt.
5. Mateusz Bartosik / 74 pkt.

OK:
1. Adam Szydłowski / 150 pkt.
2. Mateusz Kaprzyk / 112 pkt.
3. Kacper Nadolski / 98 pkt.
4. Adrian Janicki / 92 pkt.
5. Franciszek Palmirski / 71 pkt.

-
Odwiedź nas na Facebooku - https://www.facebook.com/RokCupPoland/ - tam zawsze aktualne informacje, zdjęcia, materiały video a także inne ciekawostki.

WORLDWIDE NEWS
18-03-2019
ROK SUD. LA CONCA SI CONFERMANO BAGNARDI E SGOBBA. MONTANARO E LADY PALMISANO ALLA PRIMA DEL 2019
Come previsto i Rokker si sono esaltati sul tracciato leccese e nella Mini Rok è stato Matteo Bagnardi ad incamerare p... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE