Mistrzowie Polski 2018

01-10-2018

Druga i ostatnia seria Kartingowych Mistrzostw Polski i Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży miała miejsce na Autodromie Słomczyn. Ściganie w Słomczynie było kontynuacją rywalizacji, która tydzień wcześniej zakończyła się w Bydgoszczy. Dwa dni treningów, po których nastąpiły dwa dni pełnego ścigania wyłoniły tegorocznych Mistrzów Polski. Nie obyło się też bez niespodzianek a sama rywalizacja na torze zagwarantowała spory dreszczyk emocji.

W Baby Rok triumfował Kacper Turoboyski. Drugi po 1 serii i zwycięzca 2 serii Kacper zanotował udany weekend i w generalce wyprzedził Rafała Paprotę - mistrza z ubiegłego tygodnia.

Mistrzowie Polski w Baby Rok:
1. Kacper Turoboyski
2. Rafał Paprota
3. Marcel Kasprzycki

 

Piotr Protasiewicz ponownie nie dał szans rywalom i zgarnął komplet punktów w Mini Rok. Walka w tej kategorii toczyła się zatem o dalsze lokaty.

Mistrzowie Polski w Mini Rok:
1. Piotr Protasiewicz
2. Maciej Gładysz
3. Jan Przyrowski

 

W Shifter Rok niespodzianka. Liderujący Lukas Korbela zaliczył słabszy weekend i niespodziewanie spadł w klasyfikacji generalnej. Tytuł Mistrza Polski wywalczył zwycięzca 2 serii - Wiktor Weleziński.

Mistrzowie Polski w Shifter Rok:
1. Wiktor Weleziński
2. Filip Wójcik
3. Igor Lejko

Dwie kategorie Akademii - Junior i Senior Akademia - odpowiedniki kategorii międzynarodowych OK i OK Junior zostały opanowane przez Adama Szydłowskiego. Wygrana nie przyszła łatwo, ale ostateczny wynik jest bardzo imponujący.

Mistrzowie Polski w OK Junior:
1. Adam Szydłowski
2. Karol Pasiewicz
3. Bartłomiej Piekutowski

Mistrzowie Polski w OK:
1. Adam Szydłowski
2. Adrian Janicki
3. Mateusz Kaprzyk

Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i wszystkim pozostałym zawodnikom, którym mimo chęci i zaangażowania nie udało się stanąć na podium.

Nowo wyłonieni Mistrzowie Polski zostaną uhonorowani podczas Gali Sportu Kartingowego, która tradycyjnie podsumowuje sezon sportu kartingowego w Polsce.

WORLDWIDE NEWS
09-11-2018
ROK CUP FINAL CUP. PREMI SPECIALI A SIENA
In pista scenderanno alcuni dei protagonisti della stagione 2018, tra questi ci saranno i primi tre della Senior girone Centr... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE