Finał Światowy z Polakami na podium!

15-10-2018

Finał Światowy Rok Cup zakończony sukcesem zawodników z Polski! Aż 46 zawodników polskich Rokkersów wystartowało we wszystkich kategoriach Rok. Największym sukcesem naszych zawodników było zwycięstwo Daniela Zająca w Expert Rok. Podczas tegorocznych finałów Daniel był bezkonkurencyjny. Wygrał czasówkę i wszystkie wyścigi kwalifikacyjne łącznie z najważniejszym - finałem Expert Rok!

W Super Rok triumfował Alexandre Machado a jedyny Polak w stawce - Kacper Szczurek - zanotował 4 wynik.

Najlepszym rezultatem w Shifter Rok może pochwalić się Filip Wójcik, który wywalczył 15 miejsce. Startujący niemal z końca stawki Igor Lejko zaliczył awans o 12 oczek i finiszował na 21 miejscu. Bliski dobrego występu był Szymon Urbaniak, który ostatecznie finału nie ukończył. Dawid Gawin wyścig o trofeo Vortex w kategorii Shifter Rok podsumował 18 miejscem.

Mocna i liczna w polskie nazwiska stawka Senior Rok to aż 10 Polaków w finale głównym w tym 4 polskie nazwiska w top 10 - Maciej Szyszko zaliczył p3, Mateusz Kaprzyk p6, Szymon Szyszko p7 a Adrian Janicki p8. Na dalszych miejscach uplasowali się: Hubert Kowalczyk - p19, Adam Szydłowski - p20, Marcin Zając - p22, Franek Palmirski - p23, Kacper Nadolski - p25 i Michalina Sabaj, która niestety finału nie ukończyła. W Senior Rok Omp Trophy świetnie spisał się Alan Lalak, który był 4 i Jan Galeja, który metę mijał za Alanem zaliczając awans o 10 pozycji. Adrian Marcinkiewicz był 12.

P6 Tymka Kucharczyka było najlepszym wynikiem w Junior Rok. O dobry wynik walczył Bartek Piekutowski jednak metę minął na 21 miejscu. P7 Kacpra Sztuki i p9 Jakuba Rajskiego to z kolei najlepsze wyniki w Junior Rok Bridgestone Trophy. Na dalszych miejscach uplasowali się: Olaf Tyrakowski - p15, Filip Konieczny - p30 a także Gabriel Łukasiewicz, który wyścigu nie ukończył i Karol Czepiel, który po wyścigu otrzymał karę dyskwalifikacji.

W głównym finale Mini Roku najlepiej spisał się Kajetan Gawron, który wyścig kończył na 8 miejscu. Piotr Protasiewicz zaliczył 28 rezultat a Bartosz Grzywacz był 30. W Mini Rok Singha Trophy o tytuł mistrzowski pojedynkował się Karol Pasiewicz, ale sił wystarczyło ostatecznie na p3. Jerzy Glac był 10, Jan Przyrowski 13 a Gustaw Wiśniewski 15. Franek Czapla uzyskał 26 a Maciej Gładysz 27 rezultat.

-
Odwiedź nas na Facebooku - https://www.facebook.com/RokCupPoland/ - tam zawsze aktualne informacje, zdjęcia, materiały video a także inne ciekawostki.