Rokkersi spotkali się z Robertem Kubicą

31-01-2019

Zawodnicy Rok Cup Poland mieli okazję spotkać się na żywo z Robertem Kubicą. W Warszawie odbyła się oficjalna konferencja prasowa z udziałem jedynego Polaka w F1, który po ośmioletniej przerwie ponownie zasiądzie za sterami bolidu królowej motorsportu. Konferencję zorganizował sponsor startów Roberta - firma PKN Orlen a na to niezwykłe wydarzenie zaproszeni zostali również młodzi sportowcy, w tym zawodnicy i zawodniczki naszej serii.

Naszą serię reprezentowali:

Karol Czepiel
Jerzy Glac
Maciej Gładysz
Natalia Gładysz
Piotr Protasiewicz
Michalina Sabaj
Gabriela Skrobacz
Adam Szydłowski
Kacper Turoboyski
Olaf Tyrakowski

Dla zawodników była to nie lada atrakcja. Oprócz prezentacji bolidu z logo PKN Orlen był także czas na pytania techniczne. Zawodnicy mieli też możliwość osobiście przywitać się z Robertem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Cieszy również fakt, że Robert podkreślił iż wszystko zaczęło się właśnie od kartingu.

„… to nie jest kierownica bolidu F1. To jest kierownica kartingowa” - powiedział Robert wręczając kierownicę kartingową prezesowi Orlenu.

„…Mamy tutaj młodych kierowców, miejmy nadzieję światową przyszłość …” - dodał Robert zwracając się w stronę zaproszonych młodych kartingowców.

 

Mamy nadzieje, że Robert pokaże na co Go stać a młodzi adepci sportu kartingowego pójdą w Jego ślady.

-
foto. Łukasz Trzeszczkowski, PKN Orlen

 

WORLDWIDE NEWS
20-05-2019
Zacięta rywalizacja w Zielonej Górze
Na zielonogórskim torze kartingowym Wallrav Racing Center rozegrano 2 rundę pucharu Rok Cup Poland. Piękna pogoda ut... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE