Rok Cup Poland coraz atrakcyjniejszy

01-04-2019

W pierwszy weekend kwietnia rusza kolejny sezon Rok Cup Poland – najpopularniejszej i najliczniej obsadzonej serii kartingowej w naszym kraju, której rozgrywki nieprzerwanie odbywają się od 2003 roku. Rywalizacja w poszczególnych kategoriach zapowiada się pasjonująco, zwłaszcza, że organizatorzy przygotowali dla zawodników wiele atrakcji.

To już trzeci sezon, w którym sponsorem strategicznym serii jest koncern PKN Orlen, dzięki czemu najlepsi kartingowcy zostaną objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team. Pierwsza rudna tegorocznego Rok Cup Poland odbędzie się na torze AWIX Racing Arena w Toruniu. Następnie rywalizacja przeniesie się do Starego Kisielina koło Zielonej Góry, gdzie Rokersi spotkają się dwukrotnie (w maju i czerwcu), natomiast drugą część sezonu otworzy lipcowa runda w Słomczynie, po której zaplanowano zawodny w Bydgoszczy. Finałowa runda sezonu 2019 odbędzie się po wakacyjnej przerwie, na przełomie sierpnia i września w Poznaniu.

Dodatkowo wszyscy chętni zawodnicy wystartują w dwóch rundach Kartingowych Mistrzostw Polski, które zaplanowano w Bydgoszczy (3-4 maja) i Słomczynie (6-7 lipca).

A co przygotowali organizatorzy z AMO Sportsystem dla uczestników Rok Cup Poland 2019?

  • Zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych i trzech kategoriach pokazowych dla najmłodszych oraz pełnoletnich uczestników, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowych. W klasach Junior i Senior Akademia zawodnicy będą używali silników Vortex, a więc identycznych, jak w rozgrywkach międzynarodowych, z mistrzostwami świata włącznie.
  • Tak jak dotąd, rywalizacja będzie się toczyć również o tzw. „bilety” – przepustki uprawniające do startu w Finale Światowym Rok Cup, który rozgrywany jest we włoskim Lonato.
  • Podczas każdej z rund Rok Cup Poland 2019 zawodnicy nominowani do Akademii Orlen Team będą otrzymywać komplet opon.
  • Najatrakcyjniejszą nagrodą jest możliwość wygrania nowego silnika przez zwycięzców sezonu we wszystkich kategoriach serii Rok, pod warunkiem, że w danej klasie zostanie sklasyfikowanych co najmniej 20 zawodników. Ponadto zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 2. do 5. otrzymają talony na atrakcyjne nagrody.
  • Na każdych zawodach Rok Cup Poland 2019 będą losowane dodatkowe opony – dla każdej kategorii po jednym komplecie tak, aby każdy miał szansę wygrać, niezależnie od osiągniętego wyniku na torze.
  • Dla wyrównania szans najlepsi zawodnicy kategorii Baby Rok i Mini Rok będą losować silniki dostarczone przez promotora, których udostępnienie będzie bezpłatne. Dotyczy to łącznie 20 silników, po 10 sztuk dla każdej kategorii.
  • Nowością jest także kategoria KZ40, przeznaczona dla starszych zawodników, którzy ukończyli 40 lat, posiadają licencję Senior i dysponują sprzętem kartingowym bez homologacji. Można użyć podwozia dowolnego producenta oraz silnik 125 cm3 z 6-biegową skrzynią. Podwozie musi mieć zamontowany przedni i tylny hamulec, a minimalna waga całego pojazdu powinna wynosić 180 kg.

Kalendarz Rok Cup Poland 2019
1 / 06.04–07.04 Toruń
2 / 18.05–19.05 Zielona Góra
3 / 08.06–09.06 Zielona Góra
4 / 13.07–14.07 Słomczyn
5 / 26.07–27.07 Bydgoszcz
6 / 31.08–01.09 Poznań

 

Kibice, którzy chcą zobaczyć wyścigowe gokarty w akcji są zawsze mile widziani. Wstęp na każde zawody zawsze jest bezpłatny. Zapraszamy zatem wszystkich, którym nie straszny zapach benzyny i ryk silników spalinowych!

 

WORLDWIDE NEWS
29-05-2020
IL KART SUMMER CAMP AD AGOSTO
Dopo il crescente successo ottenuto dal KSC nelle due ultime dizioni, lo staff della Scuola Federale “Michele Alboreto&... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE