Sezon 2019 rozpoczęty!

08-04-2019

Piękna pogoda, mnóstwo ścigania i fantastyczne pojedynki na torze. Pierwsza runda Roka zakończona a my poznaliśmy zwycięzców-liderów klasyfikacji nowego sezonu w Polsce. 

Imprezę, podobnie jak w poprzednim sezonie, patronował sponsor strategiczny serii - koncern PKN Orlen. Podczas uroczystego otwarcia wyłoniono 15 zawodników, którzy objęci zostali wsparciem Akademii Orlen Team i na każdych zawodach pucharu będę otrzymywać darmowe opony. W zorganizowanej strefie kibica obecne były także produkty spożywcze dostarczone przez sponsora. Na wszystkich spragnionych czekała woda, soki i pyszne ciastka.

Najważniejsze było oczywiście to, co działo się na torze. A tam nie zabrakło niespodzianek. Wśród najmłodszych walka była niezwykle zacięta. Kwalifikacyjną czasówkę wygrał Rafał Paprota, ale w kolejnych wyścigach to rywale byli trochę szybsi. Finał wygrał Marek Piórkowski i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Wiceliderem został Iwo Beszterda a tuż za nim sklasyfikowany został Rafał Paprota.

Równie emocjonująco było w Mini Roku. Zawodnicy tej kategorii byli najliczniejszą grupą, która rywalizowała o punkty podczas inauguracyjnej rundy. Zwycięzca kwalifikacji Franciszek Czapla toczył atrakcyjne pojedynki o pierwsze miejsce, ale w przed finale i finale to Jerzy Glac był najlepszy i to on  wygrał rundę. Swoje trzy grosze dołożył Maciej Gładysz, który po nieudanych kwalifikacjach gonił stawkę i zawody zakończył na 3 miejscu.

W Junior Roku od początku karty rozdawał Karol Czepiel. Wygrał czasówkę, oba biegi kwalifikacyjne a także przed finał. Do postawienia „kropki nad i” zabrakło niewiele, bo najwyżej punktowanym wyścigu finałowym, to rywale pokazali się z lepszej strony. Finał w świetnym stylu wygrał Kamil Grabowski a Karol zajął 2 miejsce tracąc do lidera 1 punkt. Trzecie miejsce wywalczył Gustaw Wiśniewski.

W Seniorze dzielił i rządził Franek Palmirski. Wygrał wszystko i zasłużenie stanął na topowym miejscu podium. Walka w tej kategorii toczyła się na dalszych miejscach. Tam o tytuł wice mistrza rywalizował Kacper Nadolski i Hubert Kowalczyk. Hubert wygrał przed finał a Kacper finał i w klasyfikacji łącznej ma 2 pkt. przewagi nad Hubertem.  

W Shifter Roku zwyciężył Igor Lejko, który nie dał szans rywalom. Zawodnik każdy wyścig kończył z ogromną przewagą nad resztą stawki. O pechu może mówić Dawid Gawin, który świetnie radził sobie w wyścigach kwalifikacyjnych, ale o finałowej niedzieli będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Problemy techniczne uniemożliwiły podjęcie rywalizacji. Drugie miejsce wywalczył Daniel Zając, któremu punkty chciał podkraść równie dobrze jadący Mikołaj Sieradzki.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na następną rundę do Zielonej Góry. Wcześniej jednak Kartingowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Bydgoszczy.

Zwycięzcy 1 rundy Rok Cup Poland:

Baby Rok
1. Marek Piórkowski
2. Iwo Beszterda
3. Rafał Paprota
4. Lev Krutogolov
5. Maksymilian Rafalik

Mini Rok
1. Jerzy Glac
2. Franciszek Czapla
3. Maciej Gładysz
4. Piotr Czaja
5. Bartosz Grzywacz

Junior Rok
1. Kamil Grabowski
2. Karol Czepiel
3. Gustaw Wiśniewski
4. Olaf Tyrakowski
5. Jakub Rajski

Senior Rok
1. Franciszek Palmirski
2. Kacper Nadolski
3. Hubert Kowalczyk
4. Michalina Sabaj
5. Marcin Zając

Shifter Rok
1. Igor Lejko
2. Daniel Zając
3. Mikołaj Sieradzki
4. Adrian Sieradzki
5. Dawid Gawin

WORLDWIDE NEWS
29-05-2020
IL KART SUMMER CAMP AD AGOSTO
Dopo il crescente successo ottenuto dal KSC nelle due ultime dizioni, lo staff della Scuola Federale “Michele Alboreto&... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE