Polacy gotowi na Superfinal!

27-09-2019

Święto każdego Rokkersa już za dwa tygodnie. Światowy finał Rok Cup po raz 17-sty z rzędu zostanie rozegrany na włoskim South Garda Karting. Jak co roku pod koniec września listy startowe wypełnione są po brzegi zawodnikami wszystkich serii Rok, których puchary rozgrywane są na całym świecie. Wśród 435 nazwisk z 52 krajów wiele gwiazd i doświadczonych kartingowców. W Mini Roku wystartuje 134 zawodników, w Junior Roku 102 zawodników a w Senior Roku 65 zawodników. Wyjątkowo liczny jest również biegowy Shifter Rok, w którym pojedzie 72 Rokkersów. Do Expert Roka i Expert Roka+ zapisało się 43 zawodników a w Super Roku wystartuje 28 zawodników.

Sporą grupą będą także Polacy. Do zawodów zgłosiło się aż 38 polskich Rokkersów (pełna lista poniżej). Nasi zawodnicy wystartują w 5 kategoriach Rok - Mini, Junior, Senior, Expert i Shifter Rok.

W ostatnich latach Polakom udawało się stawać na najwyższym stopniu podium. Daniel Zając zwyciężył w ubiegłym roku w Expert Roku. W 2017 mieliśmy z kolei dublet na podium w Senior Roku - zwyciężył Bartosz Mila a drugi był Kacper Szczurek. O tytuł mistrzowski otarł się Karol Pasiewicz, który finiszował pierwszy w Mini Roku, ale po karze „za zderzak” spadł na 8 miejsce…

Finał rozgrywany będzie w dniach 9-12 października 2019, ale tydzień wcześniej (również na South Garda Karting) odbędzie się finałowa runda Pucharu Jesieni, również w kategoriach Rok. Dla wielu zawodników jest to „rozgrzewka” przed najważniejszą imprezą sezonu.

Lista Polaków zapisanych na Rok Cup Superfinal 2019:

Mini Rok
1 - Grzywacz Bartosz
2 - Gładysz Maciej
3 - Lassota Franciszek
4 - Beszterda Iwo
5 - Czaja Piotr
6 - Rafalik Maksymilian
7 - Czapla Franciszek
8 - Derżyński Serafin
9 - Piszczako Mateusz
10 - Kobiela Oliwier
11 - Kasprzycki Marcel
12 - Przyrowski Jan
13 - Drzał Eryk
14 - Hałatnik Franciszek

Junior Rok
1 - Pasiewicz Karol
2 - Tyrakowski Olaf
3 - Wiśniewski Gustaw
4 - Grabowski Kamil
5 - Piszczako Adam
6 - Wójcik Kinga
7 - Skrobacz Gabriela
8 - Protasiewicz Piotr
9 - Rajski Jakub
10 - Czepiel Karol

Senior Rok
1 - Zając Marcin
2 - Janicki Adrian
3 - Palmirski Franciszek
4 - Kuc Marcel
5 - Pliszka Piotr
6 - Nadolski Kacper
7 - Wójcik Jakub
8 - Sabaj Michalina

Expert Rok
1 - Stadnik Wojtek
2 - Zając Daniel

Shifter Rok
1 - Kowalczyk Hubert
2 - Lejko Igor
3 - Szymczak Mariusz
4 - Wójcik Filip

 

WORLDWIDE NEWS
06-07-2020
ROK CUP ITALIA, DEBUTTO POSITIVO A LONATO
Ad imporsi in entrambe le gare ci sono riusciti soltanto l’Expert Donadei e D’Abramo nella Super Rok. Nelle altre... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE