Rokkersi w Polsce rozpoczęli sezon !

06-07-2020

Po długich miesiącach wyczekiwania wreszcie wystartował sezon kartingowy w Polsce. Wczoraj na Autodromie Słomczyn byliśmy świadkami inauguracji zarówno Kartingowych Mistrzostw Polski, jak i serii Rok Cup Poland. W porównaniu z poprzednimi sezonami zarówno w KMP, jak i w Rok Cup Poland zmodyfikowano nieco regulamin. Został zmieniony sposób wyłaniania zwycięzcy poszczególnych rund. Zamiast przed finałów i finałów pojawiły się 4 wyścigi finałowe. Triumfator każdego z wyścigów mógł zdobyć 25 punktów, a ten zawodnik, który zgromadził ich najwięcej – zwyciężył. O ustawieniu na starcie pierwszego biegu decydował wyniki treningu oficjalnego, a pola startowe w kolejnych wyścigach zostały utworzone na podstawie wyników poprzedniego biegu. Najlepszymi podczas 1 rundy okazali się:

1. Jerzy Spinkiewicz

Miłym akcentem, który urozmaicił niedzielne ściganie był moment wręczenia nominacji do Akademii Orlen Team na sezon 2020. Od teraz wybrani zawodnicy, których będzie wspierał PKN Orlen mogą liczyć na wsparcie sprzętowe w postaci opon oraz czynny udział w wydarzenach organizowanych przez Orlen Team!