Nasi w Mini Rok podczas Winter Cup

18-02-2019

Winter Cup to pierwsze oficjalne zawody, które otworzyły sezon na włoskim South Garda Karting. Impreza, która po raz 24-ty cyklicznie odbywa się w Lonato zgromadziła na listach startowych 310 nazwisk. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach międzynarodowych - OK, OKJ i KZ2 a najmłodsi ścigali się w Mini Roku.

Wśród 54 zawodników kategorii Mini Rok mieliśmy dwóch Polaków. Maciej Gładysz zaliczył 10 wynik w tzw. „czasówce”. Po serii heatów był na 20 miejscu a super heat swojej grupy ukończył na wysokim 4 miejscu. To zapewniło awans do finału, który zawodnik ukończył na 18 miejscu. Zbierający doświadczenie Franciszek Lassota uzyskał 52 wynik podczas czasówski, a po serii heatów był na dalekim 52 miejscu. Zawodnik rywalizację zakończył na super heacie, którego niestety nie ukończył.

Kolejne emocje za kilka dni podczas WSK Super Master Series również w Lonato...