Polacy zwyciężają w Rok Cup Euro Trophy!

18-07-2022

W czeskim Cheb rozegrano Rok Cup Euro Trophy 2022, w którym Polacy odegrali kluczowe role. W kategorii Mini Rok i Junior Rok Polacy zdobyli tytuł mistrzowski! Szkoda jedynie, że w Mini Roku stawkę stanowili głównie Polacy i nasi zawodnicy nie mieli szansy pokazać swoich umiejętności w większej grupie. Mieliśmy za to niemal pewność, że silnik oraz bilet na Finał Światowy Rok Cup 2022 trafi w ręce polskiego Rokkera. Tak się też stało. Zwycięstwo w finale i tytuł Mistrza Euro w Mini Roku zdobył Miłosz Smuk wyprzedzając Wojtka Wodę i Tomasza Cichorackiego. Tuż za nimi uplasował się Norbert Plaszewski. Zwycięzca otrzymał m.innymi wspomnianą kwalifikację na Finał Światowy Rok Cup 2022 oraz nowy silnik Vortex. Pozostali zawodnicy na podium oprócz pucharu otrzymali także nowe komplety opon LeVanto.

12. Kajetan Koisar

Bardziej europejsko i międzynarodowo było w pozostałych kategoriach - Junior i Senior Roku. W obu kategoriach polskim kierowcom poszło znakomicie. Drugi tytuł mistrzowski dla Polski wywalczył Franciszek Czapla, który został Mistrzem Euro w Junior Roku. Czapla, podobnie jak Miłosz Smuk, otrzymał nowy silnik Vortex oraz bilet-przepustkę na Rok Cup Superfinal 2022. Na podium stanął także Antoni Kosiba, który jechał nieźle przez cały weekend a w finale postawił "kropkę nad i".

Polacy w kat. Junior Rok
1. Franciszek Czapla
3. Antoni Kosiba
7. Piotr Czaja
10. Mateusz Piszczako
16. Aleksander Wójcicki (DNF)

W grupie seniorskiej szansę na podium stracił Adam Piszczako, który finału niestety nie ukończył. Bardzo dobrze pojechał natomiast Jakub Jarosz, który zaliczył 3 miejsce w imprezie. To niewątpliwy sukces zawodnika na arenie międzynarodowej.