Kolejne punkty dla Rokkersów

21-06-2021

Autodrom Słomczyn po raz kolejny gościł zawodników pucharu Rok Cup Poland, którzy w miniony weekend rozegrali 2. rundę sezonu 2021. Do zawodów zgłosiło się aż 85 licencjonowanych kierowców, którzy podjęli walkę w 4 kategoriach Rok. Po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy odbył się "briefing" - spotkanie informacyjne dla uczestników, na którym omówiono najważniejsze kwestie zawodów. 

Kategorię najmłodszych, czyli Baby Rok, zdominował Michał Pomocki. Zwycięstwo w zawodach to zasługa najlepszego czasu w treningu oficjalnym i trzech zwycięstw w biegach finałowych. W ostatnim finale Pomocki musiał uznać wyższość rywala z Ukrainy (Oleksandr Legenkyi), który stanął na 2 stopniu podium. Mikołaj Gawlikowski uzupełnił "pudło". 

Do ostatniego wyścigu trwała walka w najliczniejszej kategorii w Polsce - Mini Roku. Rafał Paprota i Franciszek Lassota systematycznie wygrywali swoje wyścigi. O miejscu na podium zadecydował wynik finału nr 1, w którym zwyciężył Paprota. Finał nr 2 wygrał Lassota, ale jest on nagradzany mniejszą liczbą punktów, dlatego zwycięstwo w zawodach zgarnął Paprota. Najszybszym zawodnikiem na torze okazał się trzeci w klasyfikacji rundy - Bruno Gryc. "Maluch z malucha" w obu finałach uzyskał najlepszy czas okrążenia.

Bardzo ciekawie był w Junior Rok GP. "Czasówkę" wygrał Franciszek Hałatnik, który był najlepszy także w pierwszym wyścigu. Kara +10sek spowodowała jednak, że spadł na 11 miejsce i w kolejnych wyścigach zamiast bronić pozycji lidera musiał odrabiać straty. Hałatnik ostatecznie wywalczył 3 miejsce. Zawody w wielkim stylu wygrał Bartosz Grzywacz. P10 w kwalifikacjach nie przeszkodziło, aby zameldować się na 3. miejscu w wyścigu nr 1 oraz wygrać trzy kolejne finały. Na drugim stopniu podium zobaczyliśmy Mateusza Piszczako. 

Kategorię Senior Rok GP zdominował powracający na tor Igor Lejko. Doświadczony Rokker wygrał wszystkie finały zawodów i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Sprawa dalszych miejsc była otwarta do ostatniego finału. Po czterech wyścigach p2 wywalczył Kamil Grabowski przed Michaliną Sabaj.

WORLDWIDE NEWS
14-09-2021
ROK Talk Show: torna l’appuntamento web dedicato alla ROK Cup Italia
Ancora una volta sarà Mara Sangiorgio, giornalista di Sky Sport F1 e grande appassionata (oltre che praticante a livel... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE