Kartingowe Mistrzostwa Polski

28-06-2021

Drugą, z trzech zaplanowanych na sezon 2021, rundę KMP wygrali w Filip Niewiadomski w OKJ oraz w Sebastian Janczewski w DD2. Triumfatorami wśród "młodzików" okazali się Marcel Rudnicki (Micro Max), Mateusz Wal (Baby Rok), Adam Sydor (Mini Max) oraz Maksymilian Rafalik (Mini Rok).

W pełni zasłużone zwycięstwo w OKJ Niewiadomskiego to sumienna jazda we wszystkich finałach i komplet punktów na zakończenie imprezy. Losy dalszych pozycji rozgrywały się do końca, gdzie kilku zawodników systematycznie zgarniało cenne punkty. Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Yicheng Qu a trzecim zawodnikiem na podium był Franciszek Hałatnik. W DD2 najlepszym zawodnikiem weekendu był Sebastian Janczewski. Na kolejnych stopniach podium zobaczyliśmy Karola Kręta i Kacpra Siemiątkowskiego. Najlepszym "mastersem" został Daniel Zając.

Współzawodnictwo Sportowe Dzieci i Młodzieży, czyli potocznie zwane "małe KMP" co 4 kategorie wyścigowe, dwie z ramienia Roka i dwie z Rotaxa. Wśród najmłodszych Rokkersów (Baby Rok) bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Wal, który wygrał wszystkie finały a Szymon Łykowski uplasował się przed Michałem Pomockim. W Micro Max na najwyższym stopniu podium stanął Marcel Rudnicki. Miejsce drugie przypadło Amelii Wyszomirskiej, a trzecie Filipowi Kijanowskiemu. Ten zdobył tyle samo punktów co czwarty Antoni Ociepa, ale miał lepszą "czasówkę". Na podium Mini Maxa stanęli Adam Sydor, Borys Łyżeń i Alan Kluza. W najliczniejszej kategorii imprezy - Mini Roku, zwyciężył Maksymilian Rafalik. Antoni Kosiba wygrał finał nr 1, ale w drugim zanotował słabszy wynik i imprezę ukończył na 3 miejscu. Na drugim stopniu podium stanął jego drużynowy kolega - Aleksander Jeleń.

Trzecia i ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się na przełomie września i października w Bydgoszczy. Obecnie liderami są: