Rok Euro Cup - zwycięstwo w Mini i Expert Roku!

19-07-2021

W czeskim Cheb rozegrano długo weczikwaną imprezę - Rok Euro Cup 2021, w której wystartowała spora grupa zawodników z Polski.

Podobnie jak ma to miejsce podczas Rok Superfinal na zwycięzców treningu oficjalnego czekał puchar. Polacy rozpoczęli świetnie a pamiątkowe trofeum za najlepszy czas w swoich kategoriach otrzymali: Aleksander Jeleń (Mini Rok), Marcin Zając (Senior Rok) oraz Wojtek Stadnik (Expert Rok). Nasi zawodnicy nie zwolnili tempa i utrzymali wysoki poziom do końca zawodów.

Czołowe lokaty a także pełne podium Mini Roka zapełnili Polacy. Przed finał oraz finał tej kategorii wygrał Bruno Gry. Młody Rokker zaliczył bardzo udane zawody a za zwycięstwo otrzymał puchar, "bilet" - przepustkę na Finał Światowy Rok Superfinal oraz nowy silnik. Na dalszych miejscach podium stanęli Rafał Paprota (p2), Adrian Potępa (p3), Antoni Kosiba (p4), Jakub Kiwalski (p5). Tuż za podium uplasował się Aleksander Jeleń (p6) a dalsze miejsca zajęli Marek Piórkowski (p8), Miłosz Smuk (p11), Dawid Szymański (p14), Kajetan Koisar (p15), Maksymilian Pilch (p16) oraz Maksymilian Rafalik (p20)

 

Niezwykle zacięta rywalizacja trwałą w Junior Roku. Tu najlepszym zawodnikiem na mecie okazał się Włoch Davide Larini. Drugie miejsce wywalczył Czech Marek Skrivan. P3 i p4 to już Polacy i Marcel Kasprzycki oraz Franciszek Hałatnik. Na dalszych miejscach sklasyfikowani zostali Iwo Beszterda (p9), Mateusz Piszczako (p16), Adam Piszczako (p17) i Aleks Grzegrzółka (p18).

Szansę na zwycięstwo mieliśmy także w Senior Roku. Twarda i widowiskowa walka o czołowe miejsca rozegrała się ponownie z Polakami w rolach głównych. Karol Czepiel i Dawid Liwiński pokazali świetny karting i gotowość do walki o pozycję lidera, ale w wyścigu finałowym najlepszym okazał się Leonardo Megna z Włoch. Karol zawody ukończył na 2. a Dawid na 3. miejscu. Na podium zobaczyliśmy także Piotra Protasiewicza (p5) a na dalszych miejscach sklasyfikowano: Michalina Sabaj (p7), Igor Lejko (p8), Marcin Zając (p14) oraz Jan Wąż-Ambrożewicz (p19).

Wśród najstarszych zawodników, Expert Rokkerów, dominował Wojtek Stadnik. Polak w każdym wyścigu był bezkonkurencyjny i zasłużenie wygrał całe zawody. Podobnie jak młodziutki Bruno otrzymał silnik oraz kwalifikacje na Rok Superfinal 2021. W gronie najbardziej doświadczonych zawodników ścigał się także Daniel Zając, który finał Expert Rok ukończył na 3. miejscu.

 

WORLDWIDE NEWS
14-09-2021
ROK Talk Show: torna l’appuntamento web dedicato alla ROK Cup Italia
Ancora una volta sarà Mara Sangiorgio, giornalista di Sky Sport F1 e grande appassionata (oltre che praticante a livel... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE