Inauguracja KMP w Bydgoszczy

25-04-2022

Rokkersi mają za sobą pierwszą odsłonę Kartingowych Mistrzostw Polski. Inauguracja sezonu 2022 odbyła się na Kartodromie Bydgoszcz a nasi zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach. W niedzielne popołudnie triumfowali Błażej Kostrzewa (Baby Rok), Wojciech Woda (Mini Rok), Jakub Rajski (Senior Rok GP) i Łukasz Grabowski (OKJ).

W najmłodszej wiekowo kategorii Błażej Kostrzewa zgromadził komplet punków wygrywając wszystkie 4 wyścigi finałowe. Walkę o drugą lokatę wygrał Henryk Romaonwski a Kacper Kluk uzupełnił podium. W najliczniejszej kategorii Mistrzostw Polski (Mini Roku) wystartowało aż 25 zawodników i dopiero ostatni wyścig wyłonił zwycięzcę rundy. Wgrał Wojciech Woda, ale pierwszy dzień zawodów należał do Franciszka Bala. Ten ostatecznie skalsyfikowany został na 3 miejscu a wice liderem został Adrian Potępa. W Senior Roku komplet punktów zgromadził Jakub Rajski na codzień ścigający się w Tony Kart Racing Team. Debiutujący w seniorach Franciszek Czapla wywalczył drugie miejsce a wynik czasówki ustalił miejsce na 3 stopniu podium, na którym stanął Gustaw Wiśniewski. Bardzo widowiskowo był także w międzynarodowej OKJ. Po czterech wyścigach najlepszym kierowcą 1 rundy okazał się Łukasz Grabowski wyprzedzając Jana Przyrowskiego i Oliwiera Kobielę.

Tegoroczny sezon zakłada trzy spotkania w ramach Mistrzostw Polski. Kolejne rundy odbędą się w Słomczynie oraz Poznaniu w okresie wakacyjnym. W międzyczasie zawodników będziemy obserwować w runach pucharowych, na które już teraz zapraszamy.