Deszczowo i nieprzewidywalnie w Słomczynie

13-07-2020

Deszczowo, nieprzewidywalnie, z przygodami i niezwykle emocjonująco. W miniony weekend rozegrano i podsumowano pierwsze samodzielne zmagania Rokkersów ad. 2020. To już drugie tegoroczne spotkanie na torze w Słomczynie po zaledwie tygodniowej przerwie. Tym razem jednak w akcji oglądano zawodników serii Rok Cup Poland a rywalizacja toczyła się w 5-ciu kategoriach Rok.

Nie obyło się bez niespodzianek zwłaszcza w sobotę, kiedy wyścigi finałowe odbywały się pod dyktando zmiennej pogody. Ulewny deszcz, który nawiedzał tor zdecydowanie dodał dramaturgi niektórym wyścigom i podniósł stopień trudności zawodów. Byli jednak zawodnicy, którzy potrafili to wykorzystać.

Wśród najmłodszych licencjonowanych kierowców, zawodników Baby Rok, zwyciężył Michał Pomocki. Pierwsze miejsce było zasługą dobrej jazdy podczas całego weekendu i wygranych niedzielnych finałów. Wice liderem został Jakub Kiwalski, który wyprzedził Szymona Łykowskiego i Tomasza Cichorackiego. Ci dwaj zdobyli tyle samo punktów a o miejscu na podium zdecydował wynik treningu oficjalnego - z korzyścią dla Łykowskiego. Marcel Rudnicki uplasował się na 5 miejscu a zwycięzca sprzed tygodnia, Bruno Gryc, zajął 6-te miejsce. 

W nieco starszej, i najliczniejszej kategorii minionych zawodów - Mini Rok, triumfował Marcel Kasprzycki, który wygrał 3 z 4 wyścigów finałowych. Na dwóch kolejnych miejscach znaleźli się Marek Piórkowski, zwycięzca kwalifikacji, oraz Mikołaj Kania, który zgromadził tą samą liczbę „oczek” co Piórkowski. Dwa kolejne miejsca przypadły teamowym kolegom a zajęli je Kacper Turoboyski i Antoni Kosiba. Iwo Beszterda (zwycięzca sprzed tygodnia) tym razem na 6-tym miejscu. Wyniki tej kategorii nie są jeszcze oficjalne - trwa analiza sędziowska poprawności manewru jednego z zawodników na torze. 

Bardzo ciekawie i widowiskowo było również w starszych kategoriach wiekowych. W Junior Rok GP tą samą liczbę punktów zdobył Bartłomiej Piekutowski oraz Bartosz Grzywacz. Pierwszy wygrywał w sobotę, drugi w niedzielę a o miejscu na podium zadecydował wynik „czasówki”, którą Piekutowski miał lepszą. Trzecie miejsce wywalczył Franciszek Czapla, który w niedziele odrobił straty z soboty i wyprzedził swojego imiennika - Franciszka Hałatnika. Dalsze miejsca przypadły Gabrieli Skrobacz i Jerzemu Glac, którzy zdobyli tą samą liczbę punktów. Podczas treningu oficjalnego minimalnie szybszy okazał się Glac. 

W Senior Rok GP tym razem startowało jedynie 6-ciu zawodników, ale walka do samego końca sprawiła, że zawodnicy nie narzekali na brak nudy. Zwycięzcą rundy został Olaf Tyrakowski, który wygrał 3 z 4 finałów. Drugie miejsce przypadło Karolowi Czepiel, który w niedzielę musiał odrabiać straty po pechowej sobocie. Po wyniku widać, że się udało. Zwycięzca kwalifikacji - Jakub Rajski - stanął na trzecim miejscu podium. Tuż za nim z tą samą liczbą punktów uplasował się Kamil Grabowski. Dalsze miejsca zajęli Michalina Sabaj i Piotr Pliszka.<span class="Apple-converted-space"> </span> 

W biegowym Shifter Rok zwyciężył Franciszek Palmirski. Zawodnik wygrał kwalifikacje oraz 3 z 4 finałów i wyprzedził drużynowego kolegę Kacpra Nadolskiego. Dalsze miejsca podium przypadły Filipowi Wójcik, Hubertowi Kowalczyk oraz Jakubowi Wójcik. Biegówka tym razem jechała „w piątkę”. Za dwa tygodnie Kartingowe Mistrzostwa Polski zatem liczymy na większą liczbę uczestników tej wymagającej i niezwykle widowiskowej kategorii.

 

WORLDWIDE NEWS
12-10-2020
APERTE LE ISCRIZIONI ALLA GARA DI CAMPIONATO ITALIANO E ROK CUP ITALIA ALLA 7 LAGHI
Ricordiamo a tutti che i Rokker di Seniore Junior si contenderanno il titolo di Campione Italiano ACI2020... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE