Emocje w Bydgoszczy

27-07-2020

Trzecie spotkanie Rokkersów w sezonie 2020 odbyło się w Bydgoszczy na tamtejszym kartodromie. Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach Rok oraz w kategoriach międzynarodowych OK/OKJ. Runda, z której punkty wliczają się klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski była obfita w wiele zwrotów akcji. W niektórych kategoriach odbyło się bez niespodzianek - zwyciężali faworyci.

Kategorię Baby Rok tym razem wygrał Jakub Kiwalski i tym samym zapewnił sobie mocne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Szymon Łykowski był drugi, a lider KMP, Bruno Gryc trzeci.

W nieco starszej wiekowo kategorii Mini Rok ponownie błyszczał Iwo Beszterda. Zwycięstwo w Bydgoszczy umocniło jego pozycję lidera i w zasadzie przesądziło o klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Kacper Turoboyski oraz Marcel Kasprzycki. 

Emocjonujące wyścigi Junior Rok GP zostały zdominowane przez Bartosza Grzywacza. Komplet punktów w zawodach a także zwycięska pierwsza runda KMP już teraz zapewniły zawodnikowi upragniony tytuł. Walka będzie toczyć się o vice mistrzostwo. Najbliżej jest obecny vice lider greneralki - Bartłomiej Piekutowski. Trzeciego z Bydgoszczy Francisza Czaplę wyprzedza Adam Piszczako.

Senior Rok GP ponownie w rękach Dawida Liwińskiego. Póki co jest jedynym zawodnikiem, który wygrał wszystkie finały obu rund KMP. Drugie miejsce wywalczył pewnie jadący Olaf Tyrakowski a podium uzupełnił Piotr Protasiewicz.

W Shifter Roku dominował Kacper Nadolski, który został zwycięzcą rundy. Początkowe problemy techniczne Liwińskiego sprawiły, że tym razem rundę kończył na 4 miejscu. Na podium stanęli natomiast Adrian Janicki i Franciszek Palmirski. W generalce Liwiński 1 punktem wyprzedza Nadolskiego, zatem sprawa tytuły jest otwarta. Wszytko wyjaśni się w Poznaniu, gdzie rozstrzygną się losy dalszych miejsc. Tam wszystko jest możliwe.

Międzynarodowe kategorie OK/OKJ nie cieszą się popularnością przez co stawka jest skromna, w zasadzie symboliczna. Zawodnicy woleli skupić się na swojej kategorii i w niej powalczyć o tytuł. W Bydgoszczy najlepszy na torze w OK/OKJ był Jerzy Spinkiewicz. 

Kolejna runda Rok Cup Poland już za 2 tygodnie w Zielonej Górze. Tydzień później runda łączona z KMP w Poznaniu.

 

Szczegółowe wyniki z zawodów w dziale RACE RESULTS

a więcej ciekawostek i informacji także na naszym Fanpage - https://www.facebook.com/RokCupPoland/

WORLDWIDE NEWS
10-05-2021
CAMPIONATO ITALIANO ACI-ROK, ADRIA
Il polacco Karol Czepiel vince tutto nella Senior Rok; nella Junior Rok si alternano alla vittoria Mattia Jentile e Alberto K... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE