Polskie sukcesy na włoskich torach.

07-05-2021

Nasi Rokkersi nie marnują czasu a okres, w którym rozgrywki polskiego Rok'a są chwilowo zawieszone przeznaczyli na Rok Cup we Włoszech. Jak do tej pory odbyły się 3 rundy Rok Cup Italia. W każdej startowali Polacy i w każdej stawali na podium!

Podczas inauguracji, która miała miejsce na torze Franciacorta zawodnikiem weekendu był zdecydowanie Maksymilian Rafalik. Mini Rokker wygrał oba finały i objął prowadzenie w klasyfikacji sezonu. Dobre tempo pokazał także Piotr Czaja (Junior Rok). P4 w finale 1 i p2 w finale 2 zapewniło łącznie 3 miejsce. Na podium stanął także Mateusz Piszczako, który był 3 w finale 2.

Dwóch naszych Mini Rokkersów stanęło także na podium podczas drugiej rundy. To Antoni Kosiba - p2 w finale pierwszym i Jakub Kiwalski - p2 w finale drugim. Na podium stanął także Aleksander Wójcicki, który zajął 3 miejsce w pierwszym finale Junior Roka.

W trzeciej rundzie ponownie na torze pojawił się Rafalik, który ponownie był bezkonkurencyjny. Wygrał kwalifikacje i oba finały - do domu wrócił z dwoma pucharami. Kolejne dwa puchary trafiły do Bartosza Grzywacza i Aleksandra Wójcickiego za p1 i p3 w finale 2 kat. Junior Rok.

Po 3 rundach mamy lidera i wice lidera klasyfikacji generalnej. W Mini Roku prowadzi Rafalik a w kat. Junior Rok Wójcicki zajmuje 2 miejsce.