Inauguracja sezonu w Poznaniu

24-05-2021

W miniony weekend po raz pierwszy w sezonie 2021 na torze pojawili się zawodnicy Rok Cup Poland. Przerwa spowodowana pandemią dobiegła końca a zawodnicy mogli nareszcie zasiąść za sterami swoich wyścigowych maszyn. Rokkersi wystartowali w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży (kat. Baby Rok i Mini Rok) oraz w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski - kategoria OKJ. Zgodnie z zapowiedzią wyścigi Mini Rokkersów odbyły się w nowej formule - po czasówce rozegrano wyścigi eliminacyjne (za granicą znane jako heaty) a następnie 2 finały. Pozostałe kategorie odbyły się wg systemu z poprzedniego sezonu - trening oficjalny i następnie 4 wyścigi finałowe.

Wśród najmłodszych (Baby Rok) zwyciężył Michał Pomocki. Zawodnik wygrał pierwszy wyścigi oraz trzykrotnie był drugi. Rywalizację o drugie miejsce wygrał Szymon Łykowski, który tylko 2 punktami wyprzedził trzeciego - Mateusza Wal. Łykowski wygrał 2 i 3 wyścig a Wal triumfował w wyścigu nr 4.

Zacięta rywalizacja miała miejsce również w najliczniejszej kategorii - Mini Rok. Zawody wygrał Franciszek Lassota, który oba wyścigi kończył na drugim miejscu. Wyścig pierwszy wygrał Maksymilian Rafalik a wyścig drugi w niezłym stylu Aleksander Jeleń. Na podium obok Lassoty stanął Rafalik i Bruno Gryc.

W OKJ zdecydowanym zwycięzcą został Gustaw Wiśniewski, który zgarnął komplet zwycięstw. Walka o podium i jak najlepsze lokaty trwała do samego końca a duży wpływ na końcowy wynik miał rezultat wyścigu nr 3. Ostatecznie na podium obok Wiśniewskiego stanął Łukasz Grabowski oraz Yicheng Qu.

Szczegółowe wyniki w sekcji RACES RESULTS.