Dublet w Toruniu!

30-08-2021

Dwie zaległe rundy Rok Cup Poland, które wcześniej przełożono ze względu na panującą epidemię COVID-19 odbyły się w miniony weekend na toruńskiej Awix Racing Arenie. Przez trzy dni rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi obu rund, co dla każdego uczestnika oznaczało nie lada wyzwanie. Po dwie "czasówki" oraz osiem wyścigów finałowych musieli rozegrać kierowcy kategorii Baby, Junior i Senior Rok. W przypadku Mini Roka były to po 2 heaty eliminacyjne i dwa finały każdej rundy.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zdobył Kacper Rajpold, który o 1 pkt. pokonał Michała Pomockiego podczas 5 rundy. Trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Gawlikowski. Pomocki w ramach rewanżu wygrał wszystkie wyścigi 6 rundy oraz umocnił swoją pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Na podium 6 rundy stanął także Mikołaj Gawlikowski i Mateusz Wal.

W Mini Roku dwukrotnie triumfował Rafał Paprota. Franciszek Lassota oraz Lev Krutogolov uplasowali się na drugich miejscach a Bruno Gryc obie rundy podsumował trzecim stopniem podium. W generalce Lassota wyprzedza Paprotę o 27 punktów.

Yicheng Qu po raz kolejny pokazał świetny karting wygrywając 5 rundę w kat. Junior Rok. Wyprzedził Franka Hałatnika i Bartosza Grzywacza. Niedzielne wyścigi należały jednak do Hałatnika, który zgarniając komplet punktów za 6 rundę objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyprzedzając Grzywacza o 15 punktów. Podium 6 rundy uzupełnił Iwo Beszterda i Marcel Kasprzycki.

 

Franciszek Palmirski nie dał szans rywalom w Senior Roku. Wygrał wszystkie 8 wyścigów finałowych i zwyciężył w obu rundach. Marcin Zając i Jakub Jarosz zanotowali kolejne miejsca w sobotę a Michalina Sabaj i Dawid Marcinowski w niedzielę. W klasyfikacji sezonu na szczycie dalej pozostaje Michalina Sabaj.

Ostatnia runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 10-11 września na Kartodromie Bydgoszcz. Wtedy poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii i dowiemy się do kogo trafią "bilety" - darmowe kwalifikacje na finał światowy Rok Cup 2021.

 

WORLDWIDE NEWS
14-09-2021
ROK Talk Show: torna l’appuntamento web dedicato alla ROK Cup Italia
Ancora una volta sarà Mara Sangiorgio, giornalista di Sky Sport F1 e grande appassionata (oltre che praticante a livel... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE