Mistrzostwa Polski - decydująca runda za nami!

04-10-2021

Na Kartodromie w Bydgoszczy odbyła się ostatnia, czyli decydująca runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Rokkersi rywalizowali w kategorii OK Junior rozgrywanej na silnikach Vortex. Najmłodsi, Baby i Mini Rokkersi ścigali się w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

W piątek rozegrano pierwszą część zawodów a w sobotę dokończono biegi finałowe, które przesądziły także o klasyfikacji sezonu.

W OKJ triumfował Bartosz Grzywacz, który wygrał wszystkie wyścigi finałowe. Batalię o drugą pozycję wygrał Filip Niewiadomski przed Mikołajem Kanią. Tytuł mistrzowski w tej kategorii zgarnął Filip Niewiadomski. Wśród najmłodszych, ścigających się na silnikach Vortex - Baby Roku, triumfował Mateusz Wal. Komplet punktów w Bydgoszczy był przysłowiową "kropką nad i". Zawodnik został także mistrzem Baby Roka w mijającym sezonie. Na podium rundy stanął także Michał Pomocki i Błażej Kostrzewa. Bardzo ciekawie było także w Mini Roku. Inna formuła kwalifikacji niż w pozostałych kategoriach oraz tylko dwa finały sprawiły, że punkty można było tak samo łatwo stracić jak i zyskać. Zwycięstwo w rundzie jakie wywalczył Franciszek Lassota sprawiło, że został także mistrzem kategorii w 2021 roku. W sobotę na podium rundy stanął także Rafał Paprota i Maksymilian Rafalik.

Teraz pora na najważniejsze wydarzenie sezonu - finał światowy, który za 10 dni startuje we Włoszech. Polacy ponownie będą najliczniejszą reprezentacją (poza rodzimą włoską), która przyjedzie do Lonato. 

WORLDWIDE NEWS
18-05-2022
Round 5 Rok Cup Italia, Franciacorta 05 Giugno, iscrizioni aperte.
Le iscrizioni sono già aperte, il modulo on-line è disponibile al seguente link: https://www.franciacortakartin... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE