Sezon 2022 rozpoczęty. Toruń po raz pierwszy.

11-04-2022

Na toruńskiej Awix Racing Arena odbyła się inaugurująca nowy sezon 1. runda naszego pucharu. W tym roku obchodzimy mały jubileusz - to już 20. sezon rozgrywek Rok Cup nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

Cztery wyścigi finałowe wyłoniły pierwszych zwycięzców i ustawiły nową klasyfikację sezonu. Dla najmłodszych kategorii - Baby i Mini Rok wyłoniły także grupy Rokkersów, dla których przygotowane są losowane silniki - aktualnie "najlepsza dzieciątka". 

W niedzielne popołudnie triumfowali Błażej Kostrzewa (Baby Rok), Wojciech Woda (Mini Rok), Franciszek Czapla (Junior Rok GP) oraz Adam Piszczako (Senior Rok GP). W zawodach wystartował także jeden z najbardziej doświadczonych zawodników na świecie - Janusz Gładysz, który ścigał się w stawce seniorów. Waleczny Rokker miał 6 lat przerwy, ale pasja do motorsportu sprawiła, że ponownie zasiadł za sterami gokarta i zapowiedział starty w kolejnych rundach!

Niedzielne wyścigi były również transmitowane LIVE na kanale YT Rok Cup Poland oraz retransmitowane w telewizji na kanale Motowizja HD.

 

Wyniki zawodów: 

Baby Rok

1. Błażej Kostrzewa

2. Henryk Romanowski

3. Borys Piotrowski

4. Adam Majek

5. Adam Bryła

6. Maciej Flisiński

 

Mini Rok

1. Wojciech Woda

2. Tomasz Cichoracki

3. Marek Łagan

4. Franciszek Bal

5. Mateusz Wal

6. Maksymilian Rafalik

 

Junior Rok GP

1. Franciszek Czapla

2. Oliwier Kobiela 

3. Kacper Turoboyski

4. Franciszek Lassota

5. Aleksander Wójcicki

6. Adam Sydor

 

Senior Rok GP

1. Adam Piszczako

2. Franciszek Hałatnik

3. Aleks Grzegrzółka

4. Antoni Bal

5. Jan Wąż-Ambrożewicz

6. Janusz Gładysz

WORLDWIDE NEWS
18-05-2022
Round 5 Rok Cup Italia, Franciacorta 05 Giugno, iscrizioni aperte.
Le iscrizioni sono già aperte, il modulo on-line è disponibile al seguente link: https://www.franciacortakartin... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE