Inauguracja KMP w Bydgoszczy

25-04-2022

Rokkersi mają za sobą pierwszą odsłonę Kartingowych Mistrzostw Polski. Inauguracja sezonu 2022 odbyła się na Kartodromie Bydgoszcz a nasi zawodnicy wystartowali w 4 kategoriach. W niedzielne popołudnie triumfowali Błażej Kostrzewa (Baby Rok), Wojciech Woda (Mini Rok), Jakub Rajski (Senior Rok GP) i Łukasz Grabowski (OKJ).

W najmłodszej wiekowo kategorii Błażej Kostrzewa zgromadził komplet punków wygrywając wszystkie 4 wyścigi finałowe. Walkę o drugą lokatę wygrał Henryk Romaonwski a Kacper Kluk uzupełnił podium. W najliczniejszej kategorii Mistrzostw Polski (Mini Roku) wystartowało aż 25 zawodników i dopiero ostatni wyścig wyłonił zwycięzcę rundy. Wgrał Wojciech Woda, ale pierwszy dzień zawodów należał do Franciszka Bala. Ten ostatecznie skalsyfikowany został na 3 miejscu a wice liderem został Adrian Potępa. W Senior Roku komplet punktów zgromadził Jakub Rajski na codzień ścigający się w Tony Kart Racing Team. Debiutujący w seniorach Franciszek Czapla wywalczył drugie miejsce a wynik czasówki ustalił miejsce na 3 stopniu podium, na którym stanął Gustaw Wiśniewski. Bardzo widowiskowo był także w międzynarodowej OKJ. Po czterech wyścigach najlepszym kierowcą 1 rundy okazał się Łukasz Grabowski wyprzedzając Jana Przyrowskiego i Oliwiera Kobielę. 

Tegoroczny sezon zakłada trzy spotkania w ramach Mistrzostw Polski. Kolejne rundy odbędą się w Słomczynie oraz Poznaniu w okresie wakacyjnym. W międzyczasie zawodników będziemy obserwować w runach pucharowych, na które już teraz zapraszamy.

 

Zwycięzcy 1 rundy KMP

 

Baby Rok

1. Błażej Kostrzewa

2. Henryk Romanowski

3. Kacper Kluk

4. Adam Bryła

5. Borys Piotrowski

6. Adam Majek

 

Mini Rok

1. Wojciech Woda

2. Adrian Potępa

3. Franciszek Bal

4. Wiktor Stalmach

5. Maksymilian Rafalik

6. Norbert Plaszewski

 

Senior Rok GP

1. Jakub Rajski

2. Franciszek Czapla

3. Gustaw Wiśniewski

4. Adam Piszczako

5. Ruiqi Liu

6. Dawid Marcinowski

 

OKJ

1. Łukasz Grabowski

2. Jan Przyrowski

3. Oliwier Kobiela

4. Tomasz Ibsen

5. Iwo Beszterda

6. Mikołaj Kania

WORLDWIDE NEWS
18-05-2022
Round 5 Rok Cup Italia, Franciacorta 05 Giugno, iscrizioni aperte.
Le iscrizioni sono già aperte, il modulo on-line è disponibile al seguente link: https://www.franciacortakartin... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE