Po raz drugi w Toruniu

02-05-2022

Druga runda pucharu Rok Cup Poland odbyła się ponownie w Toruniu na tamtejszej Awix Racing Arenie. Po czterech wyścigach finałowych zwycięzcami rundy zostali Błażej Kostrzewa, Tomasz Cichoracki, Franciszek Hałatnik oraz Antoni Bal. Dla Cichorackiego i Bala były to pierwsze zwycięstwa, które zapewne zostaną na długo zapamiętane.

Błażej Kostrzewa ponownie zdominował kategorię Baby Rok. Dla młodego kierowcy było to kolejne zwycięstwo w sezonie. Warto wspomnieć, że zwycięzca najmłodszej wiekowo kategorii jako jedyny triumfator minionej rundy wygrał wszystkie finały i z Torunia wywiózł komplet punktów. Drugie miejsce zajął Kacper Kluk a podium uzupełnił Jan Gardzielik.

Najlepszym zawodnikiem kategorii Mini Rok został Tomasz Cichoracki. Debiut nie przyszedł jednak łatwo, bo rywale cały czas naciskali i jechali równie dobrze. Cichoracki choć nie wygrał żadnego wyścigu okazał się lepszy o 2 punkty od drużynowego kolegi - Jakuba Kiwalskiego. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Maksymilian Rafalik. Zawodnik zgromadził tą samą liczbę oczek co Wojciech Woda, ale miał lepszy czas treningu oficjalnego stąd wyższa pozycja na koniec rundy.

Bardzo widowiskowo i niezwykle zacięcie było w stawce juniorów. Miejsca na podium poznaliśmy dopiero po ostatnim pięknym i jednocześnie dramatycznym wyścigu finałowym. Zacięta walka toczyła na się na każdym metrze toru niemal o każdą pozycję. Ostatecznie zwycięzcą rundy został Franciszek Hałatnik przed Oliwierem Kobielą i Mikołajem Kanią.

W skromnej liczebnie stawce seniorów działo się również sporo. Zawodnicy z czołowej trójki jechali równo raz po raz zmieniając się na pozycji, zwłaszcza w drugiej części zawodów. Po zwycięstwo sięgnął Antoni Bal, który okazał się lepszy od Adama Piszczako i Marcina Zająca. W stawce wystartował również Janusz Gładysz - wspaniała osobowość od wielu wielu lat związana z kartingiem.

Po dwóch toruńskich rundach liderem Baby Rok pozostał oczywiście Błażej Kostrzewa, który z kompletem punktów za obie rundy ma sporą przewagę nad resztą stawki. W Mini Roku prowadzi Wojciech Woda a w Junior Rok GP mamy obecnie dwóch liderów - to Franciszek Czapla i Oliwier Kobiela z tą samą liczbą oczek. W grupie Senior Rok GP aktualnym liderem sezonu jest Adam Piszczako.

Kolejna, trzecia runda pucharu odbędzie się w dniach 20-21 maja w Bydgoszczy.

WORLDWIDE NEWS
18-05-2022
Round 5 Rok Cup Italia, Franciacorta 05 Giugno, iscrizioni aperte.
Le iscrizioni sono già aperte, il modulo on-line è disponibile al seguente link: https://www.franciacortakartin... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE