Rokkersi podczas 2 rundy Mistrzostw Polski

04-07-2022

Druga odsłona tegorocznego cyklu Kartingowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików odbyła się na Autodromie Słomczyn. W miniony weekend przy prawdziwie letniej pogodzie rozegrano po 4 wyścigi finałowe 4 kategorii, w których oglądaliśmy zawodników Rok Cup Poland. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna runda i już teraz w niektórych kategoriach klaruje się sytuacja w tabeli, ale najpierw o triumfatorach ostatniego weekendu.

W najliczniej obsadzonej stawce mistrzostw - kategorii Mini Rok zwyciężył Marek Łagan. Zwycięstwo nie było pewne do ostatniego wyścigu, bo rywale jechali równie dobrym tempem. Łagan tylko o 2 punkty wyprzedził Wojciecha Wodę a podium uzupełnił Oskar Hildebrański. W generalce prowadzi Wojciech Woda przed Adrianem Potępą.

W kategorii Baby Rok bez zmian - kolejne zwycięstwo Bałżeja Kostrzewy, ponownie kompletne. Tytuł mistrzowski w zasadzie pewny, ale znając ambicję młodego Baby Rokkera na ostatniej rundzie nie będzie taryfy ulgowej. W Słomczynie Adam Bryła okazał się lepszy od Henryka Romanowskiego.

W międzynarodowej OK Junior piękne widowisko zagwarantowała 21-osobowa stawka. Szansę na dobry wynik miało kilkoro kierowców, ale najwięcej punktów zgromadził Oliwier Kobiela, który wyprzedził Jana Przyrowskiego oraz triumfatora dwóch pierwszych wyścigów - Łukasza Grabowskiego. Jeszcze ciekawiej jest w generalce. Tam nadal Grabowski na topie, ale Kobiela i Przyrowski mają małą stratę. Ostatnia runda zapowiada się zatem bardzo ciekawie.

Franek Czapla utrzymał pozycję lidera rundy mimo nieco słabszej niedzieli. Niezwykle atrakcyjne pojedynki tej kategorii i ciągłe zmiany pozycji zawodników sprawiły, że wynik był otwarty do ostatniego okrążenia. Oprócz Czapli na podium stanęli także Adam Piszczako oraz Jakub Rajski. Prowadzenie w generalce utrzymał Rajski, który ma 19 punktów przewagi nad Czaplą.

 

Decydująca runda odbędzie się w Poznaniu w ostatni weekend sierpnia.

 

WORLDWIDE NEWS
21-09-2022
Antonia Vidican seals an unexpected title!
The Romanian Karting Masters final crowned this season's last champions: Bogdan Cosma-Cristofor completed his course without ... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE