Deszczowo i emocjonująco w Poznaniu!

22-08-2022

Zawodnicy Rok Cup Poland mają za sobą już 6 rund pucharu i są na finiszu tegorocznych rozgrywek. Przedostatnia runda serii odbyła się w miniony weekend na kartingowej nitce Toru Poznań i dostarczyła widzom niezwykłych emocji. Piękna pogoda, która utrzymywała się na początku imprezy zmieniła się diametralnie i w niedzielę wszystkie wyścigi finałowe rozegrane zostały w deszczu. Takie warunki sprawiły, że momentami na torze było bardzo ślisko i nieprzewidywalnie. To jednak nie sprawiło większych kłopotów faworytom, którzy nie zawiedli i również w takich warunkach pokazali swoje walory. W Baby Roku wszyscy po ciuchu liczyli na niespodziankę, ale finalnie wyszło jak zawsze - zwyciężył Błażej Kostrzewa, który tytuł najlepszego Rokkersa w grupie najmłodszych zawodników na torze ma już zapewniony. Drugim zawodnikiem Baby Roka okazał się Adam Bryła, który wygrał dwa niedzielne wyścigi. Podium uzupełnił debiutujący w Baby Roku Ukrainiec Akim Skuba. Czasówkę w Mini Roku wygrał Franciszek Bal, ale w wyścigach górą byli rywale. Wojciech Woda, Miłosz Smuk i Tomasz Cichoracki okazali się najlepszymi kierowcami tej kategorii. W Junior Rok GP podobnie jak w młodszych kategoriach wygrał faworyt - Franciszek Czapla, który trzykrotnie finiszował pierwszy. Drugie miejsce zajął kierowca Tony Karta, Jan Przyrowski a podium uzupełnił Oliwier Kobiela. Adrian Łabuda dołączył do stawki seniorów w połowie sezonu i od tamtej pory jest nie do zatrzymania. W Poznaniu jako jedyny wygrał wszystkie cztery wyścigi finałowe a to oznacza, że był najlepszy zarówno na suchym jak i mokrym torze - pierwszy finał odbył się w sobotę popołudniu na suchej nawierzchni. Drugie miejsce padło łupem Kingi Wójcik a podium uzupełnił Antoni Bal.

Impreza, podobnie jak poprzednie rundy sezonu Rok Cup Poland, była transmitowana LIVE na kanale YouTube serii oraz retransmitowana w TV Motowizja. Do rozegrania została ostatnia runda, która odbędzie się w połowie września na Kartodromie Bydgoszcz. W klasyfikacji sezonu prowadzą Błażej Kostrzewa (Baby Rok), Wojciech Woda (Mini Rok), Franciszek Czapla (Junior Rok GP) i Adam Piszczako (Senior Rok GP). 

WORLDWIDE NEWS
07-12-2022
ROK CUP ITALIA 2023
Rispetto a quanto comunicato precedentemente ci sono alcuni cambiamenti e novità: - la prova di giugno al South Garda... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE