Tuż przed Superfinalem 2022

18-10-2022
Rok Cup Trophy rozpoczął 2-weekendowy cykl imprez na South Garda Karting. W miniony weekend Polacy pokazali się z dobrej strony a po znakomitej jeździe stanęli także na podium! P3 w Mini Roku wywalczył Bruno Gryc. W Top10 znalazł się także Remigiusz Samczyk, który finiszował 9. P3 wywalczył także Karol Czepiel (na zdjęciu) ścigający się w biegowym Shifterze. Dwa oczka niżej przyjechał Kacper Nadolski. Kolejne P3 zanotował Adrian Marcinkiewicz w Expert Roku. Tuż za nim finiszował Daniel Zając. W Senior Roku p4 wywalczył Bartosz Grzywacz, a p9 Adam Piszczako. Najlepszym wynikiem Polaka w stawce juniorów było p10 Franciszka Czapli. W dwóch najliczniejszych kategoriach - Mini Rok i Junior Rok rozegrano także finały B, w których Polacy odegrali kluczowe role. W Top10 kat. Mini Rok znaleźli się: Ksawery Rafalik (p2), Kacper Bonder (p8) i Alan Jakóbiak (p10). W juniorach było jeszcze lepiej. Wygrał Colin Ważny a na dalszych miejscach finiszowali: Mikołaj Kania (p4), Mateusz Piszczako (p8) i Marek Piórkowski (p10).
 
W zawodach wystartowało ponad 250 kierowców z całego świata, dla których impreza była rozgrzewką i sprawdzianem przed rozpoczynającym się finałem światowym. Ogromne emocje dopiero się zaczynają!
WORLDWIDE NEWS
14-05-2024
ROK CUP ITALIA, ROUND 3 - Il resoconto delle gare
La ROK Cup Italia torna in azione al Franciacorta Karting Track di Castrezzato (BS) per il terzo appuntamento stagionale. Anc... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE