Zakończyliśmy sezon 2023!

04-09-2023

 

Miniony weekend był ostatnią szansą na poprawienie dorobku punktowego w klasyfikacji generalnej. Na Wallrav Racing Center rozegrano bowiem ostatnią rundę pucharu w sezonie 2023. Piękne widowisko i zacięta rywalizacja odbyła się przy rekordzie frekwencji. W każdej kategorii wystartowało co najmniej kilkunastu zawodników a to przełożyło się na sporo emocji na torze.

W grupie Baby Rokkersów tytuł mistrzowski już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie Aleksander Pelikański. Dzięki temu teraz mógł sprawdzić siebie w starszej, mocniejszej kategorii - Mini Roku. Najlepszym zawodnikiem w grupie najmłodszych okazał się Jan Gardzielik, który wyprzedził Borysa Piotrowskiego i Lenę Szyfter. W generalce natomiast Piotrowski jest drugi a Gardzielik trzeci.

W Mini Roku komplet punktów zgarnął Franciszek Bal a dzięki zwycięstwu zagwarantował sobie także tytuł Vice Mistrza w swojej kategorii. Podium uzupełnił Mikołaj Gawlikowski i Mateusz Wal. Tegorocznym Mistrzem Mini Roka został Marek Łagan, który w Zielonej Górze zajął 4 miejsce.

Marcel Kasprzycki tytuł najlepszego Junior Rokkersa zapewnił sobie również rundę wcześniej. Dzięki temu teraz sprawdził siebie w stawce seniorskiej. W niedzielę triumfował Maksymilian Rafalik, który wygrał wszystkie wyścigi. O drugim miejscu na podium zadecydował wynik czasu podczas treningu oficjalnego. Borys Łyżeń i Morgan Knudsen zgromadzili bowiem tą samą liczbę oczek, ale lepszą "czasówkę" miał Łyżeń. 

Niesamowicie wyglądały również wyścigi Senior Roka. W Zielonej Górze w tej kategorii wystartowało aż 21 zawodników! Co ciekawe wygrał zawodnik, który w sezonie 2023 po raz pierwszy wystartował w Senior Roku! To Kacper Turoboyski. Drugi na mecie był Kacper Nadolski - zawodnik, który miał sporą przerwę w ściganiu, ale jak widać ciągle jest w formie. Podium uzupełnił Oliwier Kobiela, który wywalczył tytuł najlepszego Rookkersa w sezonie. W grupie Expert Roka po raz kolejny wygrał Antoni Bal, wyprzedzając Daniela Zająca i Alicję Olesińską. 

Mistrzowie oraz Vice Mistrzowie klasyfikacji generalnej w Mini, Junior i Senior Roku otrzymali przy okazji bilety-przepustki na finał światowy Rok Cup Superfinal 2023. Kolejny bilet trafił w ręce zwycięzcy Expert Rok'a. Pozostali zawodnicy będą musieli zapisać się na finał odpłatnie licząc na wolne miejsca w swoich kategoriach. 

 

WORLDWIDE NEWS
08-07-2024
ROK CUP AUSTRIA - Round 3 Styriakarting 6 Juli 2024
ROUND 3 ROK CUP mit Styria Karting Motorsportclub Bei tollen Sonnenschein und sommerlichen Temperaturen kämpften die... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE