Robi się ciekawie!

06-05-2024

To był niezwykle sportowy i widowiskowy weekend. Na Autodromie Słomczyn rozegrano bowiem 2 rundę polskiej edycji Rok Cup. Mimo "majówki" do zawodów ponownie zgłosiło się niemal 70 kierowców, którzy rywalizowali w 4 kategoriach. Liderzy po pierwszych, sobotnich finałach nie mieli jednak łatwego zadania i pod koniec zawodów w dwóch kategoriach doszło ciekawych rozstrzygnięć. Natan Lukas utrzymał pozycję lidera w grupie najmłodszych. Tak samo jak Błażej Kostrzewa, który wygrał Mini Rok'a. Zwycięzcą Junior Roka został Antoni Kosiba, który pościg o zwycięstwo rozpoczął dopiero od 14 wyniku w treningu oficjalnym. W Senior Roku triumfował Bartosz Grzywacz, ale w sobotę najlepszy wynik punktowy miał Oliwier Kobiela.

W klasyfikacji sezonu prowadzą: Natan Lukas, Dominik Wójcik, Antoni Kosiba i Colin Ważny.

 

Kolejne spotkanie Rokkersów odbędzie się w drugiej połowie sierpnia na Kartodromie Bydgoszcz. Wcześniej wszystkich zobaczymy na Kartingowych Mistrzostwach Polski, które odbywają się niezależnie od serii pucharowych. 2 runda KMP odbędzie się na początku czerwca w Słomczynie.

 

WORLDWIDE NEWS
08-07-2024
ROK CUP AUSTRIA - Round 3 Styriakarting 6 Juli 2024
ROUND 3 ROK CUP mit Styria Karting Motorsportclub Bei tollen Sonnenschein und sommerlichen Temperaturen kämpften die... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE