Rozpoczynamy mini maraton kartingowy...

24-06-2024

Rokkersi ścigali się w Bydgoszczy. Na tamtejszym kartodromie rozegrano trzecią rundę pucharu, która obfitowała w zmienne warunki na torze i kilka nieoczekiwanych wyników. Pojawiły się też nowe nazwiska na listach startowych, które dodatkowo urozmaiciły wyścigi.

Do największej sensacji doszło w grupie najmłodszych. Pole position oraz trzy zwycięstwa w biegach finałowych zaliczył Maksymilian Cieślar. To pierwsze zwycięstwo Baby Rokkera! Na drugim stopniu podium stanął Natan Lukas a o trzecim miejscu zadecydował wynik treningu oficjalnego. Lena Szyfter i Antoni Czerniak zgromadzili bowiem tą samą liczbę oczek, ale Szyfter miała lepszą czasówkę. 

Pierwsze zwycięstwo zanotował także zawodnik Senior Roka - Aleksander Ruta, który był najszybszy w dwóch pierwszych wyścigach. Dwa niedzielne wyścigi wygrał natomiast Colin Ważny. Najszybszy w treningu oficjalnym Piotr Orzechowski uzupełnił podium najstarszej wiekowo kategorii.

W Mini Rok komplet zwycięstw zaliczył Błażej Kostrzewa. To już kolejne z rzędu zwycięstwo młodego zawodnika. Walka w tej kategorii toczyła się o dalsze lokaty. Tam Stanisław Grabowski wyprzedził Jan Chojnackiego.

W Junior Roku do samego końca nic nie było przesądzone. W najliczniejszej stawce zawodów żadnemu z zawodników nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Każdy z finałów został wygrany przez innego zawodnika a różnice w końcowej punktacji były nieznaczne. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Wal a towarzyszyli mu Antoni Kosiba i Oskar Hildebrański.

Runda w Bydgoszczy otworzyła mini maraton Rok Cup Poland. Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się 4 runda pucharu w Słomczynie, a za niecałe 4 tygodnie 5 runda w Toruniu. Do Bydgoszczy Rokkersi wrócą we wrześniu, aby rozegrać 6 rundę.

Po trzech odsłonach cyklu w klasyfikacji sezonu prowadzą: Natan Lukas, Błażej Kostrzewa, Antoni Kosiba i Colin Ważny. 

WORLDWIDE NEWS
08-07-2024
ROK CUP AUSTRIA - Round 3 Styriakarting 6 Juli 2024
ROUND 3 ROK CUP mit Styria Karting Motorsportclub Bei tollen Sonnenschein und sommerlichen Temperaturen kämpften die... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE