Polacy na podium Rok Cup Superfinal 2022

24-10-2022

Polacy na podium finału światowego Rok Cup!

Jakub Rajski został drugim kierowcą Senior Roka podczas finału światowego Rok Cup Superfinal 2022! Polak prezentował wyśmienitą formę podczas całego weekendu w Lonato będąc wielokrotnie najszybszym zawodnikiem w stawce. Wielki finał rozpoczął od startu z drugiej lini a po 4 okrążeniach odjechał stawce i rozpoczął pogoń za liderem. Ten jechał również perfekcyjnie i nie popełnił żadnego błędu. Obaj finiszowali z ponad 5 sek. przewagą nad resztą stawki. To najlepszy wynik polskiego kierowcy w tegorocznym finale. Kolejny świetny wynik osiągnął Karol Czepiel w biegowym Shifter Roku. Ubiegłoroczny mistrz kategorii seniorskiej w swoim debiucie zajął tym razem 5 miejsce.

Rozegrany po raz 20-sty finał światowy Rok Cup zgromadził na listach startowych ponad 380 kierowców w tym ponad 50 reprezentantów z Polski. Najlepsi zawodnicy wystartowali w finałach głównych a kierowcy, z miejsc 37-72 wystąpili w wyścigach pucharowych, potocznie zwanych finałach B. W tym roku odbyły się trzy takie wyścigi o puchar LeVanto, Vortex i OMP w kategoriach Junior Rok, Mini Rok i Senior Rok. Adrian Łabuda został zwycięzcą wyścigu Senior Rok o puchar OMP a Wiktor Stalmach i Norbert Plaszewski wywalczyli dwa najwyższe miejsca w wyścigu o puchar Vortex.

W pozostałych wyścigach Polacy mieli mniej szczęścia. Wyniki z treningu oficjalnego oraz biegi kwalifikacyjne pokazały, że "nasi" dysponowali sporym potencjałem do osiągnięcia sukcesu również w innych kategoriach. Niestety tym razem się nie udało. Szkoda, bo Polacy prezentowali się na prawdę nieźle. Jak Iwo Beszterda, który finiszował 4 w finale Junior Roka, ale po karze spadł na 8 miejsce. Czy Kacper Rajpold, Miłosz Smuk i Bruno Gryc - polskie trio, które było najlepsze podczas treningu oficjalnego Mini Roka.