Emocje w Bydgoszczy! 3 runda polskiego ROK'a za nami.

26-07-2021

Polscy Rokkersi mają za sobą kolejny wyścigowy weekend. Ponieważ zawody rozegrano na Kartodromie Bydgoszcz, to finały odbył się w piątek i sobotę. Zawody odbyły się przy stabilnej pogodzie a to umożliwiło zaprezentowanie pełnych umiejętności zawodników i emocjonujące pojedynki na torze.

Wyścigi finałowe poprzedził trening oficjalny. Najlepszy czas w Baby Roku wykręcił Oleksandr Legenkyi, który wygrał także piątkowe oraz jak się później okazało również sobotnie finały. Komplet punktów i zasłużone pierwsze miejsce zdobył tym razem zawodnik z Ukrainy. Losy dalszych miejsc nie były oczywiste a walka trwała do ostatniego wyścigu. Ostatecznie Michał Pomocki okazał się lepszy od Mateusza Wal a podium uzupełnił Kacper Rajpold i Mikołaj Gawlikowski.

Najszybszy w treningu oficjalnym juniorów był Yicheng Qu. Zawodnik obronił pole position i wygrał oba piątkowe finały. W sobotę zaliczył słabszy występ a na pierwszy plan wrócił Bartosz Grzywacz. Zawodnik zwyciężył w emocjonujących sobotnich wyścigach a to wystarczyło na odrobienie strat z piątku i zwycięstwo w zawodach. Qu uplasował się na drugim stopniu podium a na dalszych miejscach widzieliśmy Mateusza i Adama Piszczako oraz Franciszka Hałatnika.

Kamil Grabowski wykręcił najlepszy czas w Senior Roku. Był także najszybszy w finale nr 2. Wyścig pierwszy wygrała natomiast Michalina Sabaj. W sobotę ponownie zwyciężał Grabowski, który wygrał zawody. Miejsce 3 i 4 przypadło Igorowi Lejko i Marcinowi Zając, którzy wszystkie finały kończyli właśnie na miejscach p3 i p4. Nagradzaną piątkę uzupełnił Jakub Jarosz. 

Wyścigi Mini Roka rozgrywane są od początku sezonu w nieco innej formule. Ze względu na liczebność stawki rywalizacja odbywa się w grupach. Podobnie jak ma to miejsce w imprezach międzynarodowych. Czasówkę, w swoich grupach, wygrali Marek Łagan i Marek Piórkowski. W wyścigach eliminacyjnych triumfowali natomiast Rafał Paprota i dwukrotnie Franciszek Lassota. Lassota wygrał także oba finały i w sobotnie popołudnie stanął na najwyższym stopniu podium. Puchar otrzymał także Rafał Paprota oraz Antoni Kosiba. Na podium zobaczyliśmy jeszcze Marka Piórkowskiego i Tomasza Cichorackiego, którzy zdobyli tą samą liczbę punktów a miejsce na podium ustalił wynik treningu oficjalnego.

Kolejne spotkanie Rokkersów odbędzie się na Torze Poznań.

GLOBAL NEWS
14-09-2021
ROK Talk Show: torna l’appuntamento web dedicato alla ROK Cup Italia
Ancora una volta sarà Mara Sangiorgio, giornalista di Sky Sport F1 e grande appassionata (oltre che praticante a livel... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE