Rokkersi powalczyli w Słomczynie

31-07-2023

Zawodnicy Rok Cup Poland rozegrali 6. rundę pucharową, która odbyła się na Autodromie Słomczyn. Dzięki wysokiej i równej frekwencji w każdej kategorii mogliśmy obserwować zaciętą rywalizację na torze.

Pole position w Baby Rok'u zanotował Borys Piotrowski, ale później musiał ustąpić miejsca swojemu najgroźniejszemu rywalowi - Aleksandrowi Pelikańskiemu. "Młody Pelikan" w pierwszym biegu był drugi, ale wygrał kolejne trzy finały i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Piotrowski był drugi a puchar za trzecie miejsce otrzymał Jan Gardzielik. Zwycięstwo w Słomczynie umocniło pozycję Pelikańskiego w klasyfikacji generalnej sezonu, który tytuł ma już praktycznie zapewniony!

Marek Łagan został niekwestionowanym zwycięzcą w Mini Rok'u. Był najszybszy podczas treningu oficjalnego a także wygrał wszystkie cztery wyścigi finałowe. Zacięta rywalizacja w najliczniejszej kategorii zawodów rozegrała się o dalsze miejsca. Błażej Kostrzewa i Franciszek Bal zdobyli tą samą liczbę oczek zatem o wyniku ostatecznym decydowała "czasówka". Kostrzewa uzyskał lepszy czas i zgarnął puchar za p2. W generalce prowadzi Tomasz Cichoracki, jednak tuż za nim plasuje się Marek Łagan, który ostatnio jest w formie. Zawody w Zielonej Górze rozstrzygną, kto sięgnie po tytuł najlepszego Mini Rokkersa 2023!

Juniorzy przyzwyczaili nas do śmiałych przez co widowiskowych akcji na torze. Nie inaczej było tym razem. Pole position oraz trzy biegi finałowe należały do zwycięzcy rundy - Marcela Kasprzyckiego, który prowadzi także w generalce. Zwycięstwo w Słomczynie poprawiło bilans punktowy zawodnika, który tytuł ma już praktycznie "w garści". P2 wywalczył Jakub Kiwalski. To pierwszy i miejmy nie ostatni puchar zawodnika w tej kategorii. Podium uzupełnił Marek Piórkowski.

Stawkę Senior Rok'a zdominował Oliwier Kobiela. Pole position i pewne zwycięstwa we wszystkich finałach zrobiły na pewno wrażenie na rywalach. Niewątpliwym bonusem okazało się także "wskoczenie" na pozycję lidera klasyfikacji sezonu, która do tej pory należała do Franciszka Czapli. Różnica między zawodnikami wynosi tylko 5 pkt. i wszystko wyjaśni się podczas ostatniej rundy. Puchary za zawody oprócz Kobieli otrzymali także wspomniany Franciszek Czapla i Mikołaj Kania, dla którego były to pierwsze zawody w tym sezonie. W grupie Expert Rok wygrał faworyt - Antoni Bal, którzy wyprzedził Daniela Zająca i Konrada Czarneckiego.

Decydująca rozgrywka odbędzie się na początku września w Zielonej Górze. Wtedy też zwycięzcy sezonu otrzymają bilety-przepustki na finał światowy Rok Cup, który odbędzie się we Włoszech w połowie października.