Dominacja Polskich Rokkerów w Lonato trwa!

10-10-2016

W zakończonych wczoraj zawodach w Lonato kolejny raz polscy Rokkersi pokazali, że należą do światowej czołówki tych rozgrywek.

Dominacja Polaków najbardziej widoczna jest w Junior Roku, w którym prawie na każdej imprezie staje Polak na podium.

Podczas finałowej rozgrywki 26' Trofeo Autunno najlepiej z Juniorów spisał się Kacper Szczurek, który stanął na najniższym stopniu podium. 5 miejsce zajął Maciek Szyszko, 10. Adrian Janicki, 24. Maricn Zając, 33. Filip Zagórski.

Podium klasyfikacji generalnej Junior Roka całego Trofeo zdominowali Polacy, pierwsze miejsce zajął Kacper Szczurek przed Maciejem Szyszko i Adrianem Janickim.

Najliczniej obsadzony przez naszych Rokkerów był Mini Rok. Najlepiej spisał się Tytmek Kucharczyk, który zajął drugie miejsce. Siódme miejsce zajął Jakub Szablewski, 13. Piotr Protasiewicz, 15. Mateusz Lenart, 18. Marcel Kuc, 27. Maciej Banaś, 33. Alan Czyż.

Pozostali Gawron, Sztuka, Łukasiewicz, Klimaszewski, Mazurek, Pasiewicz odpadli po biegach kwalifikacyjnych.

W Senior Roku po raz kolejny Szymon Szyszko pokazał, że jest w bardzo dobrej formie. W finale dojechał do mety na drugiej pozycji, co wystarczyło do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej całej imprezy. Oprócz Szymona w finale dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Lejko Igor dojechał do mety tuż za podium, Bartosz Mila na 8. pozycji, Karolina Janicka na 16. oraz Adrian Marcinkiewicz na 19 miejscu.

Jedyny reprezentant naszego kraju w klasie biegowej Shifter Rok, Jan Krencisz zawody ukończył na 12. pozycji.

Gratulujemy zwycięstw i życzymy sukcesów w nadchodzącym Finale Światowym!