Mistrzowie Polski 2022 wyłonieni!

29-08-2022

Trzecia i ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski rozegrana została wczoraj na Torze Poznań. To oznacza, że w niedzielne południe poznaliśmy nie tylko najlepszych zawodników wyścigowego weekendu, ale także całego 3-rundowego cyklu KMP. W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowej rundy ROK'a pogoda tym razem dopisała a na torze byliśmy światkami wspaniałej rywalizacji. W niektórych kategoriach decydujące rozstrzygnięcia padły dopiero w ostatnich wyścigach...

Błażej Kostrzewa przyjechał do Poznania jako zdecydowany faworyt kategorii Baby Rok. Wysoka forma jaką prezentuje zawodnik przez cały sezon została podtrzymana a komplet punktów jakie po raz kolejny zdobył ten młody kierowca było wymarzonym zakończeniem cyklu KMP. Jako jedyny kierowca wygrał wszystkie wyścigi finałowe we wszystkich rundach i z kompletem punków został Kartingowym Mistrzem Młodzików w kategorii Baby Rok. W Poznaniu świetnie pojechał także Jakub Kuty, który wyprzedził Adama Majka.

Wyniki 3 rundy KMP w kat. Baby Rok:
1. Błażej Kostrzewa
2. Jakub Kuty
3. Adam Majek
4. Henryk Romanowski
5. Kacper Kluk
6. Jan Gardzielik

 

Najliczniejszą kategorią zawodów był Mini Rok. Liczebność stawki (22 kierowców) i chęć zdobycia cennych punktów przełożyła się na końcowe widowisko. W Poznaniu najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Cichoracki, ale tytuł mistrzowski powędrował do Wojciecha Wody. Mistrz otrzymał także kwalifikacje na Rok Cup Superfinal 2022 - światowy finał Rok Cup, który w październiku odbędzie się we Włoszech.

Wyniki 3 rundy KMP w kat. Mini Rok
1. Tomasz Cichoracki
2. Wojciech Woda
3. Filip Kijanowski
4. Adrian Potępa
5. Remigiusz Samczyk
6. Miłosz Smuk

W międzynarodowej OK Junior walka toczyła się za to do ostatniego zakrętu a nawet jeszcze dłużej. Zwycięzcą ostatniej rundy został Jan Przyrowski, który przez chwilę prowadził także w generalce. Dostał jednak karę "za zderzak" w ostatnim finale i ostatecznie spadł na 3 miejsce uzyskując tytuł II Vice Mistrza Polski. Łukasz Grabowski i Oliwier Kobiela zgromadzili w 3 rundach tą samą liczbę punktów, zatem o tytule mistrzowskim zadecydowały wygrane wyścigi w cały cyklu - lepszy bilans miał Grabowski, który zgarnął przy okazji bilet na Finał Światowy Rok'a.

Wyniki 3 rundy KMP w kat. OK Junior
1. Jan Przyrowski
2. Oliwier Kobiela
3. Łukasz Grabowski
4. Oleksiy Yaremiy
5. Maksymilian Rafalik
6. Tomasz Ibsen

 

Niesamowite zwroty akcji oglądaliśmy w Senior Rok GP. Jakub Rajski, który był faworytem do tytułu zanotował spadek w trzecim wyścigu i oddał prowadzenie Frankowi Czapli. Aby wrócić na pozycję lidera musiał w ostatnim wyścigu wszystko postawić na jedną kartę. Tak też zrobił a to się opłaciło. Minął 8 rywali a zwycięstwo w ostatnim wyścigu zaowocowało powrotem na pozycję lidera i wywalczeniem tytułu mistrzowskiego. Jakub Rajski otrzymał również kwalifikację na Rok Cup Superfinal 2022. Zwycięzcą rundy a także vice mistrzem seniorów został natomiast Franek Czapla.

Wyniki 3 rundy KMP w kat. Senior Rok GP
1. Franciszek Czapla
2. Jakub Rajski
3. Gustaw Wiśniewski
4. Adam Piszczako
5. Michalina Sabaj
6. Kinga Wójcik

Mistrzowie Polski 2022:

Kategoria OKJ
Mistrz - Łukasz Grabowski
Vice Mistrz - Oliwier Kobiela
II Vice Mistrz - Jan Przyrowski

Kategoria Senior Rok GP
Mistrz - Jakub Rajski
Vice Mistrz - Franciszek Czapla
II Vice Mistrz - Gustaw Wiśniewski

Mistrzami Polski Młodzików zostali:

Kategoria Baby Rok
Mistrz - Błażej Kostrzewa
Vice Mistrz - Henryk Romanowski
II Vice Mistrz - Adam Bryła

Kategoria Mini Rok
Mistrz - Wojciech Woda
Vice Mistrz - Adrian Potępa
II Vice Mistrz - Tomasz Cichoracki

WORLDWIDE NEWS
10-06-2024
ROK Cup Austria - 1st Round Styriakarting 8.06.24
Erster ROK Cup Austria ist in den Büchern Spannende und faire Rennen in der Mini ROK und Junior ROK Kategorien im Rahm... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE